Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Zpětná vazba od účastníků našich školení

Požádali jsme prostřednictvím anonymního dotazníku účastníky našich školení, aby nám dali zpětnou vazbu ke kurzům, které absolvovali. Přišlo nám 137 odpovědí. V tomto článku se chceme pochlubit pozitivními výsledky a přiznat i některé negativní reakce.

Jaká je Vaše hlavní pracovní náplň?

Třetina respondentů jsou webdesigneři a lidé, kteří web technicky spravují. Tento výsledek není nijak překvapující, protože se donedávna většina našich školení zaměřovala právě na ně. Těší nás vzrůstající účast manažerů, marketérů a lidí, kteří se věnují řízení webu, online marketingu a tvorbě obsahu. Právě pro ně totiž vytváříme další nová školení. Zobrazte si detailnější statistiku…

Souhlasíte s tím, že cena posledního školení odpovídala kvalitě získaných informací?

Drtivá většina respondentů nebere naše školení jako vyhozené peníze. Přestože některá školení jsou určena začátečníkům a nejsou prosycena tajnými triky, žhavými novinkami a vypečenými fičurkami, účastníci se dozvědí všechny důležité informace tak, že je dokáží jednoduše převést do praxe. Zobrazte si detailnější statistiku…

Napište nám, zda jste byli spokojeni s kvalitou informací, které jste se na posledním školení dozvěděli. Byly pro Vás informace nové?

Ze sta odpovědí na tuto otázku vybíráme ty, které prezentují většinu. Začátečníci v dané oblasti hodnotí školení velmi pozitivně díky nově získaných informacím. Ti, kteří již určité vědomosti mají, kladně vnímají to, že si dokáží informace dát do souvislostí, „uspořádat si myšlenky“. Pokud je některé hodnocení negativní, je to kvůli menšímu počtu praktických ukázek u některých školení. To je samozřejmě výzva pro lektory. Jejich úkolem je připravit materiály tak, aby byly použitelné již druhý den po školení, kdy se účastník kurzu vrací do práce. Podívejte se na některé reakce…

Použili jste již nové informace v praxi? Jaké jsou výsledky? Jste s nimi spokojeni?

Na tuto otázku byly různé odpovědi. Velmi záleželo i na typu školení. U PPC kampaní se nové poznatky aplikují mnohem snadněji a pružněji než například u technických faktorů SEO nebo u školení použitelnosti. Nejčastěji lidé poznatky nemohou aplikovat kvůli menší praxi, nedostatku času, mají jiné priority nebo problémy s prosazením změn u vedení. Přečtěte si vybrané odpovědi…

Souhlasíte s tím, že lektor Vašeho posledního školení …

* byl odborník ve svém tématu – 83 % * uměl dobře prezentovat informace – 55 % * dokázal dobře reagovat na dotazy – 70 % * uměl udělat dobrou atmosféru – 56 % * zvládl organizaci školení – 59 % Procenta vyjadřují odpověď „určitě ano“. Negativní odpovědi byly zastoupeny v minimální míře.

Chcete nám něco dalšího vzkázat?

Vzkazy není potřeba komentovat, přečtěte si je…

Na základě dotazníku plánujeme udělat řadu změn a vylepšení. Například u některých školení vytvoříme „rozřazovací“ online testy. Na přetřes také přijdou nová témata školení. Na podzim se můžete těšit na školení linkbuildingu a nový kurz tvorby obsahu webu. Věřím, že tyto změny povedou jak větší spokojenosti účastníků, tak i k většímu počtu lidí na školeních.

Autorem článku je Michal Krutiš.

 • Marty
  09. 07. 2008 / 20:30

  Ad. školení linkbuildingu – doufám, že přijdou na přetřes i pokročilejší metody, než registrace a nákup.

  Ad. textařina – tak to se těším, kdo bude školit?

 • Marek Prokop
  09. 07. 2008 / 21:18

  Marty, školení link buildingu se bude věnovat jenom pokročilejším metodám. Co taky můžete čekat od člověka, který už léta všude rozhlašuje, že registrace do více než tří katalogů nemá smysl ;-)

 • Rixo
  10. 07. 2008 / 05:58

  Zobrazit detailnější statistiku nefunguje. Navíc nad textem je jakýsi odstavec textu „var blockEventObject = pageTracker._cre­ateEventTracker(„Blok“); //-->“ zřejmě chyba.

 • Jiří Koutný
  10. 07. 2008 / 06:26

  [3] Díky za upozornění. Už jsme to opravil.

 • Martin Vasko
  17. 07. 2008 / 18:15

  No na školenie o linkbuildingu určite prídem. Len si na tú cestu do Prahy + Ubytovanie + Školenie ešte musím zarobiť. Pre študenta strednej školy to nie je ľahké.

 • Ondřej
  07. 01. 2009 / 13:25

  Dobry den,

  ocenil bych skoleni v jinych mestech, predevsim pro mne Ostrava, myslim si, ze skoleni v Ostrave by bylo velkym prinosem a rozhodne by bylo plne obsazenno nekolik skupin. ( za predpokladu studentskych slev )

 • Hanka
  26. 06. 2009 / 14:00

  Schvaluji ten nápad s rozřazovacími online testy. Sama zvažuji zrovna jeden kurz, u kterého příliš netuším, jestli jsem začátečník nebo už pokročilý. Test by mi pomohl.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.