Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Změny v Site Targeted kampaních Google AdWords

Nedávno došlo v českých účtech AdWords ke dvěma změnám v Site Targeted kampaních. První je spíše „kosmetická“ a týká se pouze úpravy názvu Site Targeted na Placement Targeted. Druhá pak přináší novou možnost způsobu platby a měla by pomoci inzerentům k ještě větší efektivitě jejich reklam cílených na konkrétní stránky a lepší kontrole nad jejich náklady.

Site Targeted nyní nově jako Placement Targeted

První novinkou, která je v účtech AdWords aktivní od dnešního dne, je změna názvu u Site Targeted kampaní. Ty se od dnešního dne „pyšní“ názvem Placement Targeted, který lépe vystihuje vývoj těchto kampaní od jejich spuštění v roce 2005. Placement Targeted, neboli česky cílení na umístění,nyní reflektuje to, že se již nějakou dobu dá cílit nejen na celé webové stránky, ale také na jednotlivé podsekce stránek, a při cílení dokonce můžete vybrat i konkrétní reklamní jednotku AdSense, na které se chcete reklamu zobrazovat (například „vpravo nahoře“).

CPC platba u Placement Targeted

Významnější změnou je pak nový způsob platby. Byla totiž spuštěna možnost CPC platby za Placement Targeted (dříve Site Targeted) kampaně. Stále však funguje i starší model CPM, kdy si inzerent může zvolit maximální cenu za tisíc zobrazení svého inzerátu na obsahových stránkách. Nyní se tedy každý může rozhodnout, jakým způsobem za své kampaně bude platit. Nastavení CPC platby u starších kampaní lze jednoduše upravit v nastavení kampaně. Platba CPC by mohla ze své podstaty být vhodnější pro ty, kteří chtějí mít nad svými náklady dokonalou kontrolu a vědí, kolik si mohou dovolit platit za každý proklik a akci. Oproti tomu způsob CPM je vhodný například pro zavádění nových výrobků a podporu značky. Samozřejmě vždy záleží na zvoleném umístění a specifiku inzerovaného produktu, služby, nebo značky. Pro zjištění nejvýhodnějšího způsobu platby je dobré vyzkoušet obě varianty a kampaně poté porovnat.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.