Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Zajímavé funkce v nástroji pro webmastery

Již před nějakou dobou Google oznámil přepracovaný a vylepšený report vyhledávacích dotazů v oblíbeném nástroji Google Webmaster Tools. Protože se jedná o změnu pro SEO konzultanty poměrně zajímavou a do dnešního dne málo využívanou, rádi bychom na ni na našem blogu upozornili. Tato vylepšená verze reportu nás příjemně překvapí zajímavými daty, vylepšenými filtry a grafy a samozřejmě možností si všechna potřebná data stáhnout do formátu csv. Nové grafy vypadají tak jak jsme zvyklí z Google Analytics, ale zdá se, že nejsou uvolněny pro všechny země. Grafy vypadají jinak, než informuje například Search Engine Land, ale data poskytují podobně. Tedy dotazy, zobrazení a prokliky. 

Pod grafem vždy vidíte tabulku, kdy si můžete vybrat mezi zobrazením základním nebo zobrazením se změnou. Druhé zobrazení vám vypíše i rozdíl dat za poslední dobu (nárůst/pokles). Toto zobrazení považuji za zajímavější a pro další strategie i přínosnější.

Za zásadní považuji i informaci o pozici, která nám průměruje pozice ovlivněné personalizací. Stejně tak i na základě těchto dat dokážete snadno zjistit CTR vašich frází na základě pozic v SERPu. Výsledky si můžete filtrovat pomocí pokročilých filtrů, v kterých si můžete zvolit frázi, lokalitu, míru prokliku a typ hledání.

Podobně si data můžete filtrovat i na základě časového období. Třešničkou na dortu je, že Google Webmaster Tools zobrazuje data komplexně a ne pouze prvních 100 frází. Zdá se, že to co nám Google odepírá v Google Analytics se nám snaží vynahradit v Google Webmasters Tool.

Autorem článku je Pavel Ungr

 • Petr
  14. 06. 2012 / 08:37

  Je nějaká možnost jak ve WMT získat informace o KW v přesné shodě. Na své hlavní brandové KW jsem na 86 místě. Ve volné shodě to je pochopitelné, ale není to pro mě moc vypovídající informace.

 • Pavel Ungr
  14. 06. 2012 / 08:39

  Petře, nerozumím dotazu, co je WMT?

 • Petra
  10. 08. 2012 / 07:52

  řekla že bych že tím Petr myslí WebMaster Tools

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.