Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Srovnejte nárůst zpětných odkazů konkurence

Dnešním článkem navážeme na první díl seriálu o nástroji MajesticSEO. Ukážeme si, jak s jeho pomocí porovnávat nárůst odkazů vašeho webu i webů konkurence. K tomu nám poslouží porovnání Compare domain backlink history. Abyste mohli tento porovnávací nástroj využívat naplno, měli byste se zaregistrovat respektive přihlásit. Pokud tak neučiníte, budete si moci zobrazit pouze informace o jedné doméně, bez srovnání s konkurenční­mi weby.

Celkové počty získaných odkazů

Níže uvedené grafy (view mode: Cumulative) zobrazují absolutní množství zpětných odkazů a odkazujících domén pro tři e-shopy se sportovními potřebami. Vybrané weby jsou z pohledu SEO vysoce kvalitní, s relativně dlouhou historií a obsazují první příčky ve vyhledávačích na nejkonkurenčnější fráze daného oboru. Je dobře vidět, že zpočátku byly síly vyrovnané, ale postupně začaly sportovni-potreby.cz výrazně ztrácet. Následoval „boj“ mezi sportobchod.cz a sportplaneta.cz, který v posledních měsících vyhrává první zmíněný. MajesticSEO MajesticSEOSportobchod.cz jasně vítězí v počtu unikátních domén, ze kterých na něj vedou odkazy. Tady může být zajímavé porovnávat koeficient absolutní počet odkazů / počet odkazujících domén. Velmi vysoké hodnoty tohoto poměru mohou znamenat, že web má mnoho site-wide (patičkových) odkazů. V našem příkladu je to velmi pravděpodobné u webu sportplaneta.cz, který má mnoho odkazů, ale nejméně unikátních odkazujících domén ze všech srovnávaných webů.

Nárůst získaných odkazů po měsících

Další grafy (view mode: Monthly) zobrazují měsíční nárůsty počtu zpětných odkazů a odkazujících domén. Je zde dobře vidět, že zpočátku si všechny weby vedly obdobně. Od začátku roku 2008 je zřejmý výrazný nárůst, který je ale způsoben spíše nárůstem rychlosti robota MajesticSEO než zvýšenou linkbuildingovou aktivitou všech tří webů. MajesticSEO MajesticSEO

Normalizované počty zpětných odkazů

Poslední přehled (view mode: Normalized) představuje normalizovaný pohled na nárůst zpětných odkazů, kdy se pro jednotlivé měsíce zobrazuje průměrný počet nových odkazů, které byly nalezeny v každém jednom milionu nově procházených stránek. Tento graf je ve většině případů velmi podobný, jako v předchozím případě, takže se z něj pravděpodobně nic nového nedozvíte. MajesticSEO

Pokračování

Příště se konečně podíváme na pokročilé analýzy zpětných odkazů, které jsou pravděpodobně tím nejzajímavějším, co MajesticSEO nabízí.

Autorem článku je Jiří Koutný.

 • Ondřej Baar - SEO
  21. 09. 2009 / 20:40

  cituji: …absolutní počet odkazů / počet odkazujících domén. Velmi vysoké hodnoty tohoto poměru mohou znamenat, že web má mnoho site-wide (patičkových) odkazů. …

  Je možné zjisti počty těchto patičkových odkazů, nebo alespoň jinou relevantní informaci pomocí tohoto nástroje?

 • K2O
  21. 09. 2009 / 23:01

  Ale já tam přece nemohu přidat jakoukoliv doménu, tudíž ani konkurence, protože ji nedokážu ověřit nahráním ověřovacího souboru, nebo jsem něco přehlídl?

 • TriGe
  22. 09. 2009 / 08:50

  To písmo, které používáte je pro mne tak špatně čitelné, že se mi váš blog už dávno nechce číst.

 • Jiří Koutný
  22. 09. 2009 / 10:09

  Zdravím a děkuji všem za komentáře.

  [1] Ano, dá se to zjistit v administraci MajesticSEO, pokud máte přístup ke statistikám požadovaného webu. Ten získáte buď vytvořením souboru požadovaného jména v rootu domény (stejně jako u Webmaster Tools), nebo zaplacením jednorázovaného poplatku. Víc už nechci předbíhat, všechno by mělo být v dalším článku.

  [2] U popisovanéno nástroje pro porovnání nárůstu odkazů nemusíte nic platit, ani vytvářet žádné ověřovací soubory. Jen se zdarma zaregistrujete, přihlásíte, vložíte do nástroje požadované weby a grafy se hned zobrazí.

  [3] Díky za zpětnou vazbu, popřemýšlíme, jak bychom mohli čitelnost textu vylepšit.

 • Ondřej Baar - SEO
  22. 09. 2009 / 12:37

  Děkuji za odpověď, jde o zajímavý SEO nástroj, děkuji za test a další informace.

 • Mirek Rojek
  25. 09. 2009 / 19:56

  Ano, jde o velmi zajimavy nastroj. Ocenuji na nem predevsim prehled anchor textu a ze kterych domen vedou. Ale to bude pravdepodobne predmetem tretiho dilu ;-)

 • emil
  27. 09. 2009 / 17:11

  Děkuji, je to velmi zajímavý nástroj. Zítra si s tím pohraju..

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.