Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

SEO restart 2017

Kdo v online marketingu neví, co je „SEO restart“, bude asi v oboru nováčkem. Ale tak pro jistotu! Jedná se o jedinou konferenci v ČR zaměřenou na SEO. Celodenní akce pořádaná agenturou Medio v Praze na Pankráci tradičně přiláká špičky oboru, freelancery i zástupce agentur a klientů, aby se podělili o své zkušenosti na podiu, hltali informace v hledišti a následně všichni diskutovali ve volných chvílích nad kávičkou.

Konference SEO restart 2017

V posledních letech konference trochu ztrácela dech, takže do ročníku 2017 jsme vkládali naděje. Stane se ze SEO restartu akce, kde se mluví každý rok to stejné, nebo si udrží status akce, kde prostě musíte být, když děláte SEO?

První milým překvapením byl moderátor. Mezi přednáškami nás neprovázel nikdo menší než celebrita online marketingu Filip Podstavec. Nejen že dokázal vytvořit velmi příjemnou atmosféru a uvést řečníky kreativně neformální formou. On zároveň dokázal být všem odborníkům rovnocenným partnerem v diskusi.

Z témat vypíchneme jen ty nejvýraznější. První přednáška Honzy Tichého byla v podstatě filosofickým úvodem. Honza připomněl, že bychom neměli v honbě za prvními pozicemi zapomínat, že existují další disciplíny marketingu, které mohou být v určitých situacích efektivnější a se kterými bychom měli spolupracovat. V první řadě byla samozřejmě řeč o PPC a nutnosti kombinovat strategie tak, abychom z vyhledávání dostali maximum. Své teze také hned doložil čísly. Prezetnace: SEO v multi-channel světě.

Víte, jak konkrétně udělat rychlou analýzu zahraničních trhů? Návod nám přinesl Martin Šimko z agentury Robertnemec.com. Velice praktický návod, jak postupovat, co hledat a jaké nástroje využít, abychom dokázali identifikovat největší potenciál pro rozšíření podnikání. Navrhovaný postup byl maximálně efektivní a zajímavý. Bohužel, musíme se smířit s tím, že se neobejdeme bez nástrojů, které nejsou zdarma, spíše naopak. Prezentace: Rychlá analýza zahraničních trhů

David Brenner ze Sun Marketingu přivezl případovou studii. Z názvu Jak jsme rozjeli invalidní vozíky jsme byli zpočátku rozpačití, ale obsah nás přesvědčil. Kvalitní shrnutí konkrétního projektu přineslo celou řadu praktických rad. Byla řeč nejen o optimalizaci stránek, ale též o rychlosti načítání, přirozeném získávání zpětných odkazů, využití Google Tag Manageru pro nasazení strukturovaných dat atp. Prezentace: Jak jsme rozjeli invalidní vozíky.

Matador online marketingu a spolupracovník Vladimír Saur se ponořil do tajemných hlubin optimalizace, do kterých se zatím mnoho konzultantů ani neodvážilo. Jeho tématem byl Crawl budget. Dozvěděli jsme se tedy, jak roboti přistupují k indexaci webů, jak pracují s časovou dotací, kterou mají k dispozici, a samozřejmě jak konzultanti mohou zlepšit svou práci, aby dosáhli co nejlepších výsledků. Prezentace: Crawl budget

Podtrženo, sečteno, konference SEO restart 2017 byla právě taková, jaká měla být. Jednoznačně to byl příjemně strávený den. Prošli jsme si filosofická témata, jak SEO dělat principiálně správně. Slyšeli jsme o nových formátech jako featured snippets. Viděli jsme praktické projekty včetně toho, jak Heuréka přecházela na zabezpečený protokol. Pustili jsme se i do technických detailů nejvyšší úrovně, podívali jsme se i do pekla pro roboty. A ještě jsme nakoukli do zahraničního SEO.

Chcete-li víc podobností, hoďte očko na shrnutí Janka Jánušky, našeho hájedničkového exkolegy. Zde si pak můžete projít všechny prezentace a další odkazy.

Během dne nastal zajímavý moment. Na jednom místě se sešli všichni specialisté, kteří někdy v historii pracovali ve společnosti H1.cz. Celých 10 % všech přítomných účastníků konference. Krásné setkání.

Exhajedničky na SEO restartu

Prostě bylo to dobré, všeho bylo tak akorát – přednášek, jídla, pití i přestávek – a za rok se tam zase určitě potkáme.

PS: Jen zima mohla být menší. Správce budovy asi zapojil klimatizaci do zdroje pro mrazáky.

 • Gabka
  21. 06. 2017 / 10:59

  Ahoj do hájedničky,

  vďaka za zhrnutie seo reštartu. Celkom sa tešila na váš článok, čakala som nejakú väčšiu úvahu nad jednotlivými prednáškami, ale bol to len taký súhrn všetkého. Nevadí, možno nabudúce :)

  Ale teším sa, že ste sem vyvesili fotku bývalej hájedničky. Bola som tam tiež a bolo to príjemné stretnutie po rokoch!

  Tak nech sa darí

 • Pavel Pajkrt
  27. 06. 2017 / 11:29

  Ahoj, díky za komentář a zpětnou vazbu. Každý má svůj styl. Chtěl jsem udělat rychlý report už kvůli tomu krásnému setkání hájedniček. Ale analyzovat všechna témata ani nebyla má ambice. Osobně myslím, že trh už takovými analýzami přetéká a cpát tam další je prostě nadbytečné. Janko Jánuška to pojal dost ze široka, proto jsem tam rád přidal i jeho odkaz. Až se budeme pouštět do analýz, budeme se držet spíš jednotlivých témat, nebudeme to asi řešit nad výstupy z takto obsáhlé konference.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.