Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Rozšířené kampaně: Návod na migraci a nastavení

Úvodní článek o rozšířených kampaních, které v těchto dnech uvádí Google do života, si můžete přečíst z pera naší konzultantky Petry Čechové na tomto blogu. Seznamte se s návodem, jak provést migraci a jak se vyhnout nechtěným důsledkům. Migraci provedete prakticky za minutu. Nesmíte však zapomenout na následné úpravy. Myslete na to, že jakmile jednou migrujete “zastaralou” kampaň na rozšířenou, nelze ji převést zpátky.

1. Migraci můžete začít, pokud vidíte na účtu nepřehlédnutelné oznámení. Do konce února by mělo svítit u všech vašich kampaní.

2. Vyplatí se kliknout na “Get started”. Pak už to jede. Google vás informuje o třech dobrých důvodech, proč upgradovat, i kdybyste nechtěli. Zkuste “Start now”.

3. Připomeňme, že v rozšířených kampaních se cílí v zásadě na všechna zařízení. Tablet nejde oddělit od desktopu. U žádné kampaně nesmíte zapomenout na nastavení mobilního cílení. Google vám v tomto kroku připomene, abyste zvolili zvláštní bid pro mobilní platformu. Nezapomeňte, že cílení na mobily nejde vypnout v tradičním nastavení kampaně. Pokud chcete cílení na mobily z kampaně vyloučit, musíte v tomto kroku použít nastavení: Use a custom bid adjustment: Decrease by 100 % To znamená, že snížíte bid pro mobily o –100 %, tudíž se tam nebudete zobrazovat.

Svoje nastavení později uvidíte v Nastavení (Settings) kampaně v položce Devices. Bidy pro mobilní zařízení můžete kdykoli přizpůsobovat. Desktopy a tablety nejde editovat. Pro ně platí výchozí bid na úrovni sestav nebo klíčových slov.

4. V nasledujícím kroku vám Google potvrdí změnu a nabídne další možnosti. Praktický smysl mají pouze editace inzerátů (Edit ads) a editace rozšíření (Edit extensions). Vlastně lze říct: “V tuto chvíli máte zmigrováno!”

5. Pokud zvolíte editaci inzerátů, všimněte si checkboxu Mobile pod inzerátem. Když nesnížíte bid pro mobilní zařízení o 100 %, můžou se všechny inzeráty v sestavě zobrazovat na mobilech. Máte-li inzerát, který chcete na mobilních zařízeních preferovat (nebo je-li pro ně speciálně určen), zašktněte checkbox. Systém bude zobrazovat na mobilech vámi vybraný inzerát.

Když se podíváte na sloupec preference zařízení, uvidíte přímo v rozhraní, které inzeráty jsou “obecné” a které na mobily.

6. Rozklikněte editaci rozšíření (Edit extentions) a čeká vás další překvapení. Nyní můžete pro každý sitelink zvolit, kdy se má zobrazovat (např. jenom pracovní dny od 8.00 do 17.00). Sitelinky jsou navíc ověřovány po jednom, na rozdíl od toho, jak tomu bylo doposud. Už se tedy nestane, že Google zamítne celou sadu sitelinků a nebudete vědět, který z nich je problémový.

7. Nezapomeňte na další novinku. V nastaveních kampaní zvolte položku Locations. Pokud máte vícero cílených lokalit, můžete zvyšovat a snižovat bidy o zvolená procenta pro každou z těchto lokalit. Třeba za akvizici pražského zákazníka tak můžete nabídnout víc oproti jiným krajům velice jednoduše a navíc bez toho, abyste museli na účtu duplikovat kampaně s různým cílením na lokalitu.

8. Důležitá vychytávka: Jelikož dochází k procentuálním úpravám v různých částech nastavení, jaká je vaše finální cenová nabídka? Všimněte si části Active bid adjustment nad lištou.

Úplně vpravo je ikona kalkulačky. Po jejím rozkliknutí se zobrazí okno, kde můžete namodelovat každou kombinaci, kterou vaše nastavení umožňuje, a ověřit si tak všechny možné scénáře biddingu.

Nová verze AdWords Editoru bude vydána do konce února. Bude reflektovat už i rozšířené kampaně. Pokud jde tedy o úpravy ve větším rozsahu, které čekají hlavně agentury, bude zřejmě moudré být ještě chvíli trpěliví. Editor může zásahy do struktury účtu, která je důsledkem migrace, zjednodušit. Přejeme vám hezké hraní! Zajímavé zkušenosti sdílejte s námi. My je budeme sdílet dál na tomto blogu.

 

Autorem článku je Miloš Kriššák.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.