Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Retro Monday, díl 11: Propagace webu

Propagace webových stránek

Internetový marketing lze rozdělit na dva základní směry. Prvním je zaměření na branding, značku. Druhým pak soustředění se na výkon, efektivitu. Toto rozdělení je důležité v okamžiku, kdy plánujete, jaké nástroje internetového marketingu chcete využít.

Brandová reklama

Brandová reklama má za cíl zvýšit důvěryhodnost webu, zároveň chce spojit značku s určitým sortimentem a sdělením. V okamžiku, kdy člověk hledá daný produkt, by si pak měl vzpomenout na konkrétní značku, uvěřit v její důvěryhodnost, solidnost a rozhodnout se zboží koupit na daném webu. Budování značky je běh na dlouhou trať a nelze přesně měřit. A to bohužel ani na Internetu.

Má-li web silnou značku, hraje to roli i při tvorbě ceny. Pokud mají zákazníci k webu/značce důvěru, nakoupí zde častěji i přesto, že na jiných webech bude stejné zboží levnější.

Brandová reklama může být velmi dobře zacílena. Může přímo přivádět zákazníky a bezprostředně zvyšovat prodeje. Ale to není jejím primárním cílem. Prostředky vložené do brandové reklamy jsou obvykle vyšší než okamžité zisky, které kampaň přinese.

Hlavními nástroji brandové reklamy jsou plošné grafické formáty, zejména bannery. Nově se začíná využívat i online video reklama. Dále sem patří různé ikony, loga, sponzorované odkazy, PR články apod.

Výkonová reklama

Výkonová reklama neboli reklama zaměřená na efektivitu nemusí primárně nepodporovat značku, ale má za cíl přímo zvyšovat prodeje. U této reklamy se přísně sleduje, aby každá koruna vložená do reklamy alespoň jednu korunu vydělala.

Mezi hlavní nástroje výkonové reklamy patří PPC systémy, textová reklama, e-mailing. Dále klasické nástroje podpory prodeje, které lze využít i v online prostředí – slevy, bonusové, věrnostní a partnerské programy, soutěže.

Jak začít

Pro začínající i zaběhlé projekty je důležité současné posilování značky i zvyšování prodejů. Pokud se zaměříte pouze na výkonovou reklamu, můžete v delším horizontu přicházet o významnou část potenciálních zákazníků. Obvykle to totiž znamená, že musíte v e-shopu konkurovat především cenou. A na to je internetové prostředí obzvláště kruté. Ceny konkurentů jsou až neskutečně nízké a zákazníci je dokážou rychle najít.

Na druhou stranu úzké zaměření pouze na značku je bez dostatečného finančního polštáře téměř nemožné. Zatímco u výkonové reklamy „nezáleží“ na tom, kolik celkově stojí, vždy by si na sebe měla přinejmenším vydělat, u brandové kampaně často investujeme do budoucnosti.

Které z nástrojů vybrat a jak naplánovat rozpočet

Tomuto tématu jsme se již věnovali v newsletteru Firma online – Jak rozdělit půl milionu na online reklamu. Pro drtivou většinu komerčních webů bude platit tento základní postup:

 1. Zaregistrujte svůj web v katalogu Firmy.cz/Seznam.cz, Centrum.cz a Atlas.cz. Zvažte možnost placených zápisů v katalozích
 2. Spusťte kampaně v PPC systémech Sklik.cz/Seznam.cz a Google AdWords.
 3. Vytipujte si servery, na které chodí vaše cílová skupina, a získejte od nich informace o cenách za reklamu. S nižším rozpočtem se podívejte spíše po odborněji zaměřených serverech. Sice zasáhnete méně lidí a cena za tisíc zobrazení (CPT) může být vyšší než na velkých serverech, ale nepotřebujete tak vysoký rozpočet a získáte zacílené publikum. S větším rozpočtem se můžete poohlédnout po mediální agentuře anebo vyzkoušet systémy pro distribuci reklamy, například BillBoard Media.
 4. Požádejte spřátelené firmy, ať na svůj web přidají odkaz na váš web, případně ať vám napíší doporučení.
 5. Začněte psát články a vydávat newsletter, který zaujme vaši hlavní cílovou skupinu.
 6. Komunikujte e-mailem se svými současnými zákazníky. Informujte je o slevách, výhodných nabídkách a zboží, které se hodí k tomu, co si již koupili.
 7. Pokud máte dostatečně atraktivní produkty, které bude chtít někdo propagovat, spusťte affiliate program.

Závěr

Výše uvedené rozdělení internetové reklamy na dva směry nelze brát zcela striktně. I přes PPC systémy lze podporovat značku, přes plošnou reklamu zase účinně zvyšovat prodeje. Vše závisí na konkrétní situaci a způsobu využití daného nástroje. Důležité ale je si vždy uvědomit, co chcete potenciálním zákazníkům sdělit, a zajistit, aby se toto sdělení neslo napříč všemi nástroji internetového marketingu. 

Autor: Michal Krutiš

PPC reklama ve vyhledávačích

PPC (zkratka anglického Pay Per Click) reklama zažívá v současné době nejen v České republice veliký rozmach a je přítomna téměř ve všech hlavních českých vyhledávačích. V následujícím článku se dozvíte, na jakém principu PPC reklama funguje, jaké jsou její hlavní výhody, a které jsou nejpoužívanější PPC systémy.

Princip fungování PPC reklamy

Jak už anglický název Pay Per Click napovídá, hlavním principem fungování PPC reklamy je, že za ni platíte pouze ve chvíli, kdy na ni uživatel klikne. Díky relativně nízké ceně a vysoké přesnosti cílení je tak tento způsob reklamy v porovnání s jinými reklamními systémy, kde většinou platíte již za samotné zobrazení reklamy, jednou z nejvýhodnějších metod propagace webu.

Platba za klik místo zobrazení však není jedinou výhodou PPC reklamy. Sami totiž můžete určit, jakou maximální cenu za klik, a tedy i jednoho přivedeného návštěvníka, jste ochotni zaplatit. Zvolená maximální cena za klik má přitom vliv nejen na to, zda se váš inzerát vůbec zobrazí či ne, ale také ovlivňuje jeho pozici mezi ostatními inzeráty. Zjednodušeně řečeno platí, že čím více jste ochotni za klik zaplatit, tím lépe je váš inzerát vidět.

Pozici inzerátu však často ovlivňují i další faktory, a to především jak často na něj lidé klikají, tzv. míra prokliku (zkratka CTR z anglického Click Through Rate) – inzerát, na který lidé více klikají, se zobrazuje na lepší pozici.

Cílení PPC reklamy

Inzeráty se zobrazují ve vyhledávačích po zadání dotazu do vyhledávacího pole uživatelem mezi přirozenými výsledky vyhledávání. Nejčastěji patří placeným inzerátům pravý sloupeček vedle přirozených výsledků, jedna až tři prémiové pozice nad přirozenými výsledky, nebo dvě a více míst pod těmito výsledky.

Inzerent může do svého PPC účtu vložit veliké množství klíčových slov, na která chce, aby se jeho inzerát zobrazil, nebo naopak nikdy nezobrazoval. Tímto způsobem lze dosáhnout velice přesného cílení inzerátů.

Měření efektivity PPC kampaní

Důležitou součástí správy PPC kampaní je také sledování návratnosti investic. V PPC systémech AdWords a nyní nejnověji také v Skliku můžete přímo v rozhraní sledovat konverze. Ty lze nastavit tak, aby odpovídaly cílům vašeho webu. Může to být tedy například objednávka zboží, vyžádání podrobných informací o vašem zboží, či objednání newsletteru. Tyto konverze jsou provázány s jednotlivými kampaněmi, klíčovými slovy a inzeráty. Díky tomuto můžete kampaně lehce upravovat k dosažení jejich vyšší efektivity.

Výhody systému PPC

Systém PPC reklamy ve vyhledávačích má mnoho výhod. Pojďme si je nyní shrnout:

 • Platíte pouze za přivedeného návštěvníka (klik), nikoliv za zobrazení vašeho inzerátu.
 • Náklady na jednoho návštěvníka jsou relativně nízké.
 • Kampaně jsou většinou jednoduché na založení.
 • Velmi užitečné je také přesné cílení. Zvolením vhodných klíčových slov, jazyka, či místa můžete relativně přesně oslovit požadovanou cílovou skupinu.
 • Často ve vyhledávačích oslovíte potenciální zákazníky v závěrečném stádiu nákupního procesu. Takového návštěvníka snadněji přetvoříte na zákazníka.
 • Celkové náklady na kampaň můžete každým okamžikem regulovat, či kampaň zcela pozastavit. Máte tak dokonalou kontrolu nad proinvestovanými prostředky.
 • Snadno si můžete spočítat návratnost vaší investice do PPC reklamy.

Všechny tyto výhody dělají z PPC reklamy ve vyhledávačích snadnou možnost propagace a zvyšování návštěvnosti vašeho webu.

Mějte však stále na paměti, že PPC reklama funguje nejlépe tehdy, když je vytvářena a spravována s dostatkem času a informací o jejím fungování. Možná jste již slyšeli, že právě nutnost neustálého sledování a vylepšování kampaní je velikou nevýhodou PPC systémů. Osobně však toto považuji za jednu z jejich největších předností, neboť PPC systém vám tak mimo jiné dává možnost lépe poznat potřeby a smýšlení vašich zákazníků, a tím pádem nastiňuje možný směr dalšího zlepšování vašeho webu.

Nejvýznamnější reklamní PPC systémy

Pokud o PPC reklamě ve vyhledávačích jako jedné z forem propagace vašeho webu přemýšlíte, měli byste vzít v úvahu nejvýznamnější PPC systémy:

 • Google AdWords,
 • Sklik,
 • Etarget,
 • AdFox,
 • BBKontext.

Při začátcích inzerce v PPC systémech je vhodné inzerovat ve dvou nejvýznamnějších vyhledávačích pro české prostředí: ve vyhledávači Seznam.cz, prostřednictvím PPC systému Sklik a Google.cz s PPC systémem Google AdWords. Převod kampaní z jednoho PPC systému do druhého je relativně jednoduchou záležitostí, a proto je výhodné začít s oběma těmito systémy. Teprve později můžete na základě jejich úspěšnosti zkoušet i další PPC systémy v ostatních vyhledávačích. Počítejte však s tím, že ostatní PPC systémy se většinou vyznačují nižším konverzním poměrem.

Většina PPC systémů disponuje kromě reklamy pro vyhledávání, také tzv. obsahovou sítí (inzeráty se zobrazují mezi obsahem na různých webech). Mezi těmito možnostmi lze volit. Pouze systém Sklik obsahovou síť nemá a AdFox nedovoluje vypnutí žádné z těchto možností.

Závěr

PPC reklama ve vyhledávačích je velice účinným a přitom ne příliš nákladným způsobem propagace webu. Pokud jste již PPC reklamu vyzkoušeli a zavrhli ji pod zdáním její nefunkčnosti a neefektivity, je možné, že byla špatně vedena či nastavena. Dejte jí proto druhou šanci a nechte si při vytváření kampaní poradit, či si informace o fungování jednotlivých systémů podrobně nastudujte. Je možné, že prvotní neúspěch byl zapříčiněn právě špatnou správou.

Autor: Petra Brodilová

Jak připravit e-mailovou kampaň?

Potřebujete získat nové či oslovit stávající zákazníky? Nejrychlejším a nejlevnějším řešením je rozeslání e-mailů. Elektronická zpráva je velmi silný marketingový nástroj. Použijete-li jej však nesprávně, můžete napáchat více škody než užitku. Přečtěte si následující informace a dozvíte se, jak postupovat při přípravě e-mailové kampaně.

Ještě než začnete

Najděte si chvilku a odpovězte si na následující otázky.

 • Koho chcete s nabídkou oslovit? Maminky asi nebude zajímat vaše nabídka počítačů.
 • Co chcete, aby čtenáři po přečtení e-mailu udělali? Kliknout na odkaz do vašeho e-shopu, registrovat se k odběru zpravodaje či zaslat vzorek vašeho zboží.
 • Zamyslete se, jak čtenáře oslovit a čím přesvědčit, aby udělali to, co po nich požadujete.

Až budete mít jasno v těchto odpovědích, můžete pokračovat dále.

Důležité je, abyste měli opravdu zajímavou nabídku či informaci. Vždy se na to dívejte z pohledu čtenáře. Toho v první řadě zajímá, co z toho bude mít. Co mu vaše nabídka či informace přinesou? A bude-li pro něj prospěšné či zajímavé, budete z toho profitovat i vy.

Vaše sdělení pište tak, aby čtenář získal z jeho pohledu něco hodnotného. 

Jak vytvořit účinný e-mail?

Nejprve navrhněte rozložení a grafiku vašeho e-mailu. Nejlepší bude, přenecháte-li tuto činnost zkušenému grafikovi, který má praxi s webovou grafikou. E-mail , který na pohled hezky vypadá, mívá také větší účinnost.

Při psaní textu je důležité celé sdělení formulovat jednoduše a přímočaře. Začněte hned tou nejdůležitější informací, kterou postupně rozvedete do podrobností. Je dobré hlavní body zvýraznit pomocí odrážek. Na konci emailu jasně řekněte, co má čtenář udělat a proč. Co tím získá. Je vhodné tuto část výrazněji odlišit, např. orámovat a finální odkaz udělat formou grafického tlačítka.

Pište stručně, jednoduše a zajímavě.

Jak rozeslat e-maily?

A je tu finále. Nejdůležitější částí je samotná rozesílka e-mailů. Máte-li vlastní databázi kontaktů, pak to není žádný problém. Horší situace nastává, pokud nevlastníte databázi e-mailů a musíte ji někde koupit. Existují dva způsoby:

Chcete-li oslovit koncové spotřebitele, kontaktujte některého z provozovatelů freemailových služeb. Při registraci takového účtu je vždy provozovatelem služby podmíněn souhlas se zasíláním obchodních či reklamních sdělení. Při volbě cílové skupiny můžete specifikovat věk, pohlaví, kraj apod. Dále také můžete cílit na skupiny, které mají zájem dostávat informace např. z oblasti cestování, módy, kosmetiky apod.

V případě, že chcete oslovit firmy, pak budete muset oslovit některou se společností, zabývající se databázovým marketingem a prodejem e-mailových adres. Jsou to např. Creditinfo, Nexos.cz, Český marketing.cz, Admass.cz, DirectSoft.cz apod. Můžete si také koupit některou komerční databázi českých firem distribuovaných na našem trhu.

Důležité je znát aktuálnost takových databází. Koupíte-li databázi rok starou, musíte počítat, že se zvýší počet nedoručených e-mailů z důvodu neexistující adresy. Na druhou stranu může být cena takové databáze výrazně nižší. Musíte zvážit případná rizika a nižší účinnost.

Dále je třeba si uvědomit, že účinnost e-mailů klesá nejen s aktuálností databáze, ale i s její kvalitou. E-maily zaslané na adresu tvaru info@firma.cz budou mít podstatně nižší čtenost než e-maily zaslané konkrétní osobě v dané společnosti.

Účinnost e-mailových kampaní, přesněji procento otevřených e-mailů se pohybuje v rozmezí 20 – 60%. Závisí to na atraktivnosti nabídky, známosti značky, sezónnosti a mnoha dalších faktorech.

Ochrana osobních údajů

Máte-li jakoukoli databázi, vlastní či koupenou, musíte vždy dodržet literu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, který je pro tyto účely doplněn zákonem č. 480/2004 Sb., o službách informační společnosti. Oba výše uvedené zákony stanoví, že před zasláním e-mailu s marketingovou informací je třeba získat souhlas adresáta se zasíláním obchodních informací formou e-mailu.

Součástí e-mailu musí být kontakt na odesílatele a uvedení informace, čím jménem je e-mail rozesílán. Dále je nutné do každé zprávy vložit jasnou a zřetelnou možnost kdykoli odmítnout další zasílání tohoto druhu e-mailů. Konečně je nutné, aby byl takový e-mail označen v předmětu tak, že z něj bude pro příjemce zřejmý jeho marketingový účel, tj. např.: reklama, marketingové sdělení, obchodní sdělení, info o…, newsletter atd.

Jak žádat o souhlas?

Příkladem může být e-mail tohoto znění: „Dobrý den, s ohledem na zákon č. 480/2004 Sb. si Vás dovolujeme požádat o souhlas se zasíláním našich informací z oblasti .......... (prodej knih, prodej nemovitostí atd.). Pokud chcete od nás uvedené informace získávat, klikněte prosím ZDE. S pozdravem, 

......

V předmětu doporučuji přímo uvést: „Žádost o souhlas“.

Jak rozesílat e-maily?

Budete-li mít seznam obsahující několik desítek adres, můžete využít váš poštovní program. Pro rozeslání emailů na tisíce adres se však budete muset poohlédnout po speciálním software pro správu a rozesílání e-mailů. Můžete vybírat mezi desktopovým či serverovým řešením. Na trhu najdete pestrou nabídku softwarového řešení pro e-mailové aplikace. Stačí si jen vybrat.

Pokud však nechcete nijak investovat do nákupu programového vybavení a své e-maily nebudete posílat každý den, pak s výhodou využijete některou z webových aplikací, např. Mailkit či Mail.One. Tyto webové aplikace, nabízejí srovnatelný komfort i funkce jako mají profesionální aplikace.

Bude třeba se jen zaregistrovat a pravidelně dobíjet svůj kredit.

Jak často rozesílat e-maily?

Záleží to především na aktuálnosti vaší nabídky či vašich informací. Doporučená frekvence je 1 – 4 krát za měsíc. Můžete každý týden posílat slevy či např. last-minute nabídky zájezdů pro daný či následující týden. Můžete pravidelně rozesílat informační články, které budou vzdělávat vaše čtenáře a budovat s nimi vztah. Velmi oblíbené jsou emaily, zasílané každý týden maminkám o tom, jak se vyvíjí jejich miminko.

Budete-li e-maily rozesílat méně než jednou za měsíc, lidé zapomenou, že se registrovali k odběru nějakého e-mailu.

Nejlepšími dny pro rozesílání emailů jsou úterý a středa. V pondělí lidé probírají své e-mailové schránky a procházejí poštu, která se jim tam nahromadila za celý víkend. A v pátek už zase každý myslí na víkend.

Jaký bude rozpočet takovéto kampaně?

 • Grafický návrh e-mailu a jeho převedení na HTML formát – 5–10 tisíc Kč
 • Copywriting – 1 tisíc Kč
 • Nákup e-mailových adres – 1 – 2 Kč za adresu
 • Rozeslání emailů – 0,30 – 1 Kč za e-mail

Můžete také realizaci celé kampaně svěřit do rukou odborníků a nechat si celou kampaň udělat „na klíč“ některou z firem, působící na poli e-mailového marketingu. 

Autor: Michael Muselík

Jak získat maximum z affiliate programu

Ze zkušeností affiliate managerů vyplývá poznatek, že není vůbec důležité, kolik má vaše společnost registrovaných partnerů, ale kolik z nich opravdu váš produkt aktivně prodává a v jakém množství.

Obecně můžete počítat s tím, že 10 procent vašich partnerů vám bude přinášet 90 procent partnerských prodejů. V situaci, kdy je v každém oboru na trhu 10 procent takových klíčových hráčů, by vaším cílem mělo být, aby tito klíčoví hráči pracovali pro vás a zároveň aby k vám byli natolik loajální, aby odolali nabídkám současné i budoucí konkurence.

V tomto článku se proto podíváme na základní pravidla, jak takový affiliate program postavit, jak ho správně spravovat a jak dlouhodobě dosahovat toho, aby ti nejlepší partneři pracovali pro vás, i když vaše konkurence bude vyplácet vyšší částku za provizi než vy.

Buďte seriozní partneři

Váš partner je de facto vaším zákazníkem a dokonce i víc než to. Přináší vám totiž nejen zisk, ale zároveň vám pomáhá budovat vaši firmu. Můžete nad ním sice krátkodobě vyhrát, ale pokud chcete budovat svůj projekt na pevných základech, hrajte vždy fér. V opačném případě bude jen otázkou času, kdy se objeví konkurence, která nabídne podobné podmínky, a vy zůstanete na internetovém bojišti sami.

Stanovte si pravidla hry a ty pak dodržujte

Stanovte hned od začátku pevné a neměnné podmínky pro spolupráci. Často se totiž najdou i partneři, kteří budou pro prezentaci vaší nabídky vytvářet nové stránky a budovat nové projekty. Pokud své podmínky uprostřed jejich práce změníte, získáte pověst nesolidního provozovatele. A to je to poslední, co v úzce provázaném světě internetu můžete potřebovat.

Pečlivě si proto rozmyslete, co chcete svým partnerům nabídnout. Stanovte, co se smí a co ne, jaké jsou povolené a zakázané formy propagace, jaká je výše provizní odměny a jaké jsou podmínky její výplaty. Vyhlášené podmínky pak v budoucnu měňte pokud možno jen k lepšímu.

Budujte se svými partnery osobní vztahy

Každý dobrý obchodník vám potvrdí, že vztahy jsou to, co dělá obchod. Udržujte proto se svými partnery kontakt, přemýšlejte, jak jim věci usnadnit, zjednodušit, zpříjemnit:

Mějte funkci affiliate managera

Stanovte konkrétního člověka, který bude mít váš affiliate program na starosti a kontakt na něj dejte k dispozici svým partnerům. Není nic horšího než neosobní program s e-mailovou adresou na webmastera.

Naslouchejte svým partnerům

Buďte se svými partnery v kontaktu. Ptejte se jich na jejich názory. Nechte si poradit, jaké reklamní formáty by jim více vyhovovaly. Žádejte je o návrhy, jak projekt vylepšit. Dejte jim šanci aktivně se podílet na růstu vaší firmy.

Mějte speciální nabídky pro speciální partnery

Buďte připraveni nabídnout klíčovým partnerům lepší odměny, než jaké prezentujete veřejně. Motivujte je bonusy za obraty a za dosažení stanovených cílů. Dejte jim šanci vydělat víc, ukažte jim, že si jejich práce vážíte a že jste schopni ji náležitě ocenit. Dejte jim najevo, že je berete jako rovnocenné partnery.

Vzdělávejte své partnery

Založte pro své partnery elektronický měsíčník, informujte je o nových marketingových trendech, sdílejte s nimi efektivní strategie, nové reklamní formáty, case studies, motivujte je výsledky ostatních.

Vyhněte se soupeření

Tento bod je velice důležitý. Hned na začátku spolupráce si jasně stanovte, co je povoleno a co ne. Stanovte si reklamní aktivity, které mohou partneři používat tak, abyste si na jednotlivých reklamních plochách nekonkurovali. Typickým příkladem je určení, zda je partnerům povolena reklama formou PPC.

Poskytujte dostatek alternativních reklamních formátů

Dejte svým partnerům možnost vybrat si z širokého portfolia reklamních produktů i dalších podpůrných zdrojů a materiálů, které budou podporovat prodej vašich produktů nebo služeb.

Mohou to být například články nebo elektronické reporty zdarma ke stažení, které může každý partner opatřit svým partnerským linkem. Takové dokumenty, které obsahují zajímavé informace pro vaše zákazníky, jsou často spojené se silným virálním efektem – lidé si je přeposílají mezi sebou. Získáváte tak přesně cílenou reklamu skoro zadarmo.

Při porovnání míry prokliku, která se může u článku pohybovat v rozpětí 30–80 procent, posuďte sami, o jaké množství návštěvníků přicházíte, když současná míra prokliku reklamního banneru je na úrovni kolem 0,1 procenta.

Poskytněte partnerům kvalitní systém pro sledování úspěšnosti reklam

Sledování úspěšnosti jednotlivých reklamních kanálů je základ efektivní správy kampaní. Ti nejlepší partneři se nespokojí s úvodním umístěním partnerského linku na své stránky a pasivním čekáním, co bude. Naopak. Budou zkoušet různé typy reklamních nástrojů a budou potřebovat přesně vědět, který z nich funguje a s kterým naopak neztrácet čas.

Soustřeďte se na ta správná čísla

U správců partnerských programů často převládá představa, že nejvíce partnerů, kliků a prodejů bude mít ten, kdo nabídne vyšší odměnu za konverzi. To pak způsobuje vzájemné přebíjení se vysokou cenou za provizi. Na následujícím příkladu je ale vidět, že to nebývá vždy nejlepší řešení.

Předpokládejme dva affiliate programy. Jeden bude za konverzi vyplácet 300 Kč, druhý 200 Kč. Zde by se mohlo zdát, že je jasné, který z nich získá nejvíce kvalitních partnerů. O co však jde především, je celkový zisk partnera, a ten není dán jen výší provize za konverzi, nýbrž součinem této provize a míry konverze vašeho webu. Abychom i tento fakt zohlednili, stanovíme konverzní poměr prvního webu na 1 % a druhého na 2 %.

Je zjevné, že z 1.000 přivedených návštěvníků bude na prvním webu 10 objednávek, což odpovídá celkové odměně pro partnera ve výši 3.000 Kč. Zatímco na druhém webu stejné množství přivedených návštěvníků vygeneruje 20 objednávek a partnerskou odměnu ve výši 4.000 Kč. Pokud tedy budete mít web s lepším konverzním poměrem, bude váš affiliate program pro potenciální partnery výhodnější, a to i navzdory nižší odměně za jednu konverzi. Na svých stránkách pak prezentujte nejen výši vyplácené provize, ale zároveň jasně ukažte svým potenciálním partnerům, o kolik si s vámi mohou vydělat více.

Soustřeďte se proto na svůj business, na to, v čem jste dobří. Zaměřte se na vylepšení svého webu a na maximální zefektivnění celého prodejního procesu. To bude ve výsledku znamenat nejen větší zisk pro vás, ale i celkovou konkurenční výhodu vašeho affiliate programu.

Autor: Martin Kalina

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.