Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Open Monday: Tajemství efektivního prodeje přes zbožové vyhledávače

Prezentace Jakuba Veličky o tom, jak efektivně využívat vyhledávače zboží. V první části se dozvíte, které vyhledávače zboží se opravdu vyplácí a má smysl do nich investovat své peníze. Jedním z nich je dnes velmi populární nákupní rádce Heuréka.cz. Tomuto vyhledávači je věnována většina první části prezentace – konkrétně je vysvětleno například které značky by v XML feedu neměly chybět a proč, nebo certifikát „Ověřeno zákazníky“.

Druhá část prezentace je věnována majoritnímu českému vyhledávači Zboží.cz. Jakub odpoví na otázky „Jak propojit registraci ve Zboží.cz s firemním zápisem na Firmy.cz“ nebo „Jak nejlépe tvořit titulky a popisky produktů do XML feedu“.

Jakub Velička se v prezentaci zaměřuje na konkrétní postupy optimalizace. Výklad není zaměřen na teoretický základ kolem vyhledávačů zboží.

Video

[video openmonday-20090223-jakubvelicka]

Prezentace

 • Tomáš Hodboď
  26. 02. 2009 / 08:57

  Díky za zmínku o Heurece i hezkou prezentaci. Doplním jen pár detailů, které by mohly být zajímavé:

  Certifikát Ověřeno zákazníky na Heurece zvyšuje obchodům konverze.

  Již neplatí, že by produkt, který je prodáván pouze v jednom obchodě nemohl být na Heurece umístěn – nově je to možné.

  Pokud mají obchody ve feedu více variant jednoho zboží, je to povolené, jen každý produkt musí mít unikátní URL adresu a název. Neruší se kvůli tomu feed, duplicitní položky se přeskakují.

  Pro Heureku nedoporučujeme „optimalizovat“ názvy produktů ve feedu tak jako pro Zboží.cz – má to spíše negativní vliv a spáruje se méně produktů.

  Co se týče CATEGORYTEXT – na oddělovačích u nás nezáleží.

  Cena za proklik, kterou obchody na Heurece nabízejí, je maximální cena. Platí se minimální cena nutná k udržení na dané pozici – klasický systém známý z AdWords či Sklik. Důležité je, že pokud nemáte dostatečnou kvalitu obchodu, dobrou dostupnost zboží či cenu produktu, vyšší cena za proklik vám nepomůže.

 • Luboš
  28. 02. 2009 / 09:55

  Opět povedene Open Monday.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.