Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Open Monday: Pozice nejsou správným měřítkem úspěchu SEO

Druhé Open Monday (6. října 2008) se neslo ve znamení optimalizace pro vyhledávače a vyhodnocování její úspěšnosti. Jan Tichý ve své přednášce vychází ze základních premis, kolem kterých se točí moderní pojetí SEO. Představuje důležité metriky, které má smysl sledovat. Zároveň ukazuje, proč jsou principiálně chybné některé tradiční ukazatele, jako je PageRank, prostý počet zpětných odkazů nebo pozice ve vyhledávačích. Podívejte se na záznam Honzovy přednášky nebo si prohlédněte prezentaci.

Video

[video openmonday-20081006-jantichy]

Prezentace

Stáhnout prezentaci

Přijďte na další Open Monday

Příští Open Monday se koná 20. října a Martin Kalina na něm představí "Metody vyhodnocování úspěšnosti PPC kampaní ". Nezapomeňte se zaregistrovat včas.
 • MG
  09. 10. 2008 / 07:53

  Video jsem vydržel první dvě minuty, styl přednášejícího zrovna moc nepřitahuje ;-)

 • Dorian Podulka
  09. 10. 2008 / 09:34

  Já jsem zhlédl video celé a mám pocit, že je to především pro klienty. Je to hlavně o tom, abychom my SEOisti (tohle slovo se teda vyvedlo) je o tom informovali. A já jistě nadále budu ;-)

  Díky!

 • Martin Staněk
  09. 10. 2008 / 11:10

  Určitě tématicky zajímavé video, nicméně panu Tichému bych doporučil absolvovat nějaký kurz na prezentační dovednosti. Chyby v prezentaci byly velmi znatelné.

 • Tomek
  16. 10. 2008 / 15:32

  Měříte někdo počet vstupních stránek, např. pomocí Google Analytics. Pokud ano, jak? Neumím si nějak představit měření ukazatele „Počet návštěv na vstupní stránku“ – slide číslo 15

 • David Špinar
  16. 10. 2008 / 15:35

  Počet vstupních stránek se pomocí Google Analytics měří pomocí „Content“ > „Top landing pages“. A ten ukazatel „počet návštěv na vstupní stránku“ se měří tak, že do čitatele dáte počet návštěv a do jmenovatele počet unikátních landing pages.

 • Tomek
  16. 10. 2008 / 18:08

  Aha, v Nejlepší vstupní stránky se mi zobrazí „4 483 přišlo na stránku přes 399 stránky“, tzn. ukazatel vychází na 11.23 návštěv na stránku. Díky moc.

 • Tomáš Potěšil
  18. 10. 2008 / 00:18

  Smekám klobouk před Honzou i celou Hájedničkou, že mají chuť i odvahu dávat záznamy přednášek na web a zpřístupňovat tak vlastní pohled na zajímavá témata Keyword Marketingu i těm, co se nemohli zúčastnit. Ať si Honza nic nedělá z kritik. Nelze napoprvé přednášet jako Marek Prokop. A určitě i Marek se postupně zlepšoval, než to dotáhl k současné dokonalosti. Jen ten, kdo nic nedělá, nic nezkazí :-) Díky za výborné podněty k přemýšlení.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.