Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Odhalte technické nedostatky webu pomocí Xenu

Čas od času je vhodné provést alespoň základní analýzu každého webu. Představujeme vám zajímavý nástroj pro technickou analýzu stránek – Xenu. Lze s ním poměrně jednoduše odhalit problémy, které by člověk na rozsáhlejším webu jinak hledal jen velmi těžko: Chybné odkazy, potenciální duplicitní a podobný obsah, strukturu webu a URL adres a další. Následující prezentace vás provede všemi důležitými kroky od nastavení, přes import dat do Excelu až po základní analýzu reportů.

Provádíte i vy technickou analýzu webu pomocí Xenu? Nebo používáte jiné nástroje? Dejte nám o tom vědět v komentářích.

Autorem článku je Petr Fidler. 

 • Ladislav Šulc
  01. 09. 2010 / 12:04

  Ano, Xenu je jedním ze základních nástrojů pro kontrolu a reporty broken links. Sice Google Webmaster Tools také reportuje chybové odkazy, ale při analýze webů nemusí být tento přístup vždy k dispozici. Xenu (či podobný program) je robot, bez kterého se dle mne žádný analytik/vývojář neobejde.

 • Tomáš Fejfar
  02. 09. 2010 / 13:35

  Xenu používáme ve W3W jako základní výstupní test při nasazování nového Shopia na hosting. A jeví se to jako nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak otestovat základní funkčnost. Na další věci pak navazují Selenium testy, jejichž psaní, ale trvá samozřejmě déle.

  V textu chybí drobné upozornění a to, že pro testování pomocí XENU je zásadní posílat správně hlavičky u chybových stránek 403 a 404, což je často opomíjeno a pak je takový test tak řečeno k prdu, protože xenu nepozná, že se zobrazila místo stránky 404ka :) Ale to je pak principiální nedostatek toho webu a ne chyba XENU.

 • Tomáš Martínek
  04. 09. 2010 / 15:16

  Používám SEO rozšíření pro MS IIS. Dokáže toho poměrně hodně – „chyby“ rozděluje mezi SEO, Výkon a Obsah.

 • Zetko
  04. 09. 2010 / 19:02

  Zdravim, mna by zaujimalo preco mi pri niektorych strankach vypisuje „timeout“

 • Petr Fidler
  06. 09. 2010 / 14:10

  Dobrý den,

  díky za vaše komentáře.

  Webmaster Tools jsou velmi užitečný pomocník, ale Xenu poskytne mnohem více informací a výstup se také dá (dle mého názoru) lépe analyzovat.

  Díky za poznámku o hlavičkách serveru, toto je samozřejmě nutná podmínka.

  Zetko: Timeout Xenu občas zobrazí, pokud prochází větší web. Obvykle stačí pár vteřin počkat a potom zopakovat analýzu (CTRL + R). Na timeout může mít vliv také nastavení direktivy Parallel threads, zkuste zde případně nastavit méně.

 • Veronika
  09. 09. 2010 / 14:13

  Dobrý den, mě by zajímalo, jak funguje to „ask for password“ (v nastavení). Zkoušela jsem to, ale na nic se mě to neptalo. Ráda bych procházela externí linky právě v části webu, která je přístupná pouze pod heslem. Bohužel nevím, jak povolit Xenu přístup. Děkuji

 • Jan Tichý
  09. 09. 2010 / 17:19

  [6] Tato volba je určena pouze pro HTTP autentizaci. Pokud si můžu dovolit odhadnout, tak ve Vašem případě se velmi pravděpodobně jedná o formulářovou autentizaci, přes kterou XENU standardně projít neumí. Teoreticky by to šlo nějak nasimulovat skrze jeho experimentální podporu cookies, ale nikdy jsem to nezkoušel a nejspíš by to nebylo až tak triviální.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.