Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Nové Bing Webmaster Tools předčily konkurenci od Google

Nedávno Bing výrazně zlepšil nástroje pro webmastery. Momentálně poskytují důležité informace, které jsou přínosem při optimalizaci pro Google i Seznam. Jednotlivým funkcím jsme se podívali blíž na zoubek. Některé z nich jsou dokonce propracovanější než v Google Webmaster Tools.

Přehled „SEO Reports“

Onpage SEO reporty kontrolují web z technického hlediska. Každé 2 týdnydostanete souhrn doporučení, která se týkají např.:

 • Chybějících hlavních (H1) nadpisů
 • Problémů s titulky
 • Nedostatků v popiscích stránek (tzv. meta description)
 • Nevyplněných popisků obrázků (prázdný atribut alt)
 • Velmi vysoké datové velikosti HTML souborů

Celkově je monitorováno cca 15 typů nedostatků. Bez nutnosti používání specializovaných nástrojů jako XENU nebo SEO Toolkit, je většina základních problémů ihned k dispozici. Po rozkliknutí chyby se zobrazí podrobnosti, včetně popisu problému a doporučení jak se ho zbavit. Pomocí přehledu „SEO Analyzer“ můžete nedostatky vizuálně zobrazit:   Webmasterům pomůže zvýraznění problémových částí ve zdrojovém kódu:  

Přehled „Link Explorer“

Nástroj Link Explorer zobrazuje zpětné odkazy vedoucí na libovolný web. Můžete tak monitorovat weby konkurence. Nástroj zobrazí maximálně několik stovek odkazujících domén, které je možné filtrovat podle anchor textu nebo textu na odkazující stránce. Výsledky jsou prezentovány v přehledné formě a porozumí jim taky méně zkušený uživatel. Nástroje pro webmastery obsahují ještě několik dalších funkcí, kterými by se mohla konkurence od Bingu inspirovat. V Google bychom ocenili např. možnost sledovat vývoj počtu zaindexovaných stránek. Nové Bing Webmaster Tools se stali plnohodnotným pomocníkem, který by neměl uniknout vaší pozornosti. A to ani kvůli tomu, že Bing má jenom minoritní podíl na návštěvnosti.

Autor článku: Ján Januška

 • Olda
  09. 07. 2012 / 18:49

  Zkusím, díky za tip. Do teď jsem používal Google Webmaster tools, bing webmaster tools jsem zkoušel dříve, když toho ještě moc neuměl a už jsem se k němu zpátky nedostal. Tak fajn připomenutí.

 • psi
  09. 07. 2012 / 21:08

  vypada to bezvadne, hlavne ten „Link Explorer“ hned to jdu vyzkouset, díky :)

 • Lukáš Pítra
  10. 07. 2012 / 14:37

  Díky za tip! :-)

 • Martin Kolčaba
  10. 07. 2012 / 14:48

  taky vyzkouším, ale zatím se mi ten nadpis zdá trošku populistický :)

 • Petr
  12. 07. 2012 / 14:40

  Indexuje vlastně Bing české weby? Pokud ne, nebude link explorer skoro k ničemu ?

 • Vladislav Meloš
  15. 07. 2012 / 19:30

  Zase taková bomba to tedy není a navíc si nejsem úplně jist funkčností… Jinak vývoj počtu indexovaných stránek je možno sledovat v Google Webmaster Tools. Takže otázka zní: „Kdo sponzoruje tento článek?“ :-)

 • Jiří Stárek
  01. 08. 2012 / 15:25

  Ten link explorer je původbní yahoo explorer, takže výsledky použitelné jsou a jsou trochu lepší než od google webmasteru. Ovšem existují komerční nástroje, které jsou lepší.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.