Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Nejzajímavější zdroje o linkbuildingu

Další díl nového seriálu představí zdroje zabývající se budováním zpětných odkazů. Tentokrát v článku najdete pouze zahraniční materiály. Podle zkušeností našeho linkbuildera Jakuba Veličky totiž v českém prostředí prakticky žádné tematicky relevantní zdroje s pravidelnou aktualizací nenajdeme. Co tedy čte odborník pro budování zpětných odkazů a co by doporučil i vám?

Blogy a magazíny o linkbuildingu

Link Building Blog and Tips (linkbuilding­.tblog.com) Prvním zdrojem je blog indického SEO konzultanta Mandeep Singh, který pravidelně publikuje zajímavé návody, rady a tipy jak na linkbuilding. Ve svých článcích se autor věnuje také pokročilejším tématům jako například novým technikám linkbuildingové strategie nebo správné struktuře URL (v linkbuildingovém kontextu). Linkbuildr.com (www.linkbuildr.com) Často aktualizovaný magazín o linkbuildingu se zabývá aktuálními tematy. Články vycházejí i několikrát denně. Na rozdíl od prvního zdroje se magazín věnuje také sociálním sítím, námětům na využítí diskuzních fór k linkbuildingu a fanoušci Black Hat si také přijdou na své. Wiep.net (wiep.net) Dalším zdrojem, se kterým se vyplatí trávit čas, je blog Holandského internetového marketéra Wiepa Knola, pracujícího pro mezinárodní SEM agenturu Tribal Internet Marketing. Blog se linkbuildingem zabývá z velké části, i když se věnuje i dalším tématům. Autor se zaměřuje především na strategie, které fungují a budou spolehlivě fungovat také za měsíc, dva, nebo rok – například linkbaiting a práce na samotném obsahu webu. Speciální část webu je také věnována tomu, jak co nejlépe a podle jakých faktorů určit hodnotu odkazu. Link Spiel (www.linkspiel.com) O linkbuildingu píší také zástupkyně ženského pohlaví – příkladem je Debra Mastaler publikující o linkbuildingu a jeho strategiích. Debra se linkbuildingu věnuje aktivně, její přednášky jste mohli slyšet například na konferencích Search Engine Strategies nebo Search Marketing Expo. LinkMoses (www.ericward.com/articles) Posledním zdrojem, který stojí spíš za pročtení než pravidelné sledování (není totiž aktualizován), je LinkMoses linkbuildera Erica Warda, který nyní pravidelně publikuje v magazínu Search Engine Land. Kromě psaní se Eric věnuje také konzultacím nebo klientské práci, jeho zkušenosti s linkbuildingem sahají až do roku 1994, kdy založil svoji první společnost nabízející linkbuilding jako službu v online marketingu. Podívejte se na ostatní články ze seriálu Nejzajímavější zdro­je

Příští díl seriálu

Za týden vám další odborné zdroje představí Michal Krutiš. Zabývat se bude těmi nejzajímavějšími z oboru internetový marketing.

Autorem článku je Jakub Velička.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.