Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Nejzajímavější zdroje o internetovém marketingu

Neuniká vám nějaká podstatná informace z rychle se měnícího prostředí internetového marketingu? Michal Krutiš vybral ty nejpodstatnější a nejrelevantnější zdroje. Seznámí vás s nimi v dalším díle seriálu.

České internetové zdroje o marketingu

Lupa (www.lupa.cz)

Největší IT magazín v Česku, se postupně odklání od technických témat. Stále častěji zde tedy vycházejí články o PPC reklamě, sociálních sítích, e-mailingu apod. Zajímavé jsou také aktuality o dění na českém i zahraničním internetu.

Podnikání v USA (www.podnikanivusa.com)

Zajímavé postřehy najdete na blogu Johna Vaňhary. Úspěšný podnikatel zde veřejně uvažuje o možnostech propagace svých aktivit především pomocí internetu, současně popisuje své praktické zkušenosti.

30minut (www.30minut.cz)

Co vše se dá udělat za 30 minut denně? Třeba rozhovory se zajímavými osobnostmi českého internetu. Rozhovory jsou svižné, často obsahují i velmi užitečné informace.

Buzzmag (www.buzzmag.cz)

Na projekty web 2.0 se zaměřuje Pavel Neuman, vydává Buzzmag a píše na něm o startupech a obecně dění na internetu.

Marketingové noviny (www.marketingovenoviny.cz)

Občas vám může zajímavou cestu ukázat i nějaký článek z Marketingových novin, které se věnují všem nástrojům marketingu, včetně e-businessu.

Podobně jako u ostatních profesí v našem seriálu, i pro marketéry je dobrým rozcestníkem agregátor Weblogy.cz, zajímavé postřehy najdete také na Webtrhu v „sekci o marketingu“. Sledujte i novinky o oblasti marketingu na blogu H1.cz.

Knihy v češtině

Knih o internetovém marketingu a podnikání na internetu je v češtině pouze několik. Zde jsou ty nejprodávanější:

Zahraniční zdroje o marketingu

iMedia Connection (www.imediaconnection.com)

Magazín specializovaný na internetový marketing píše o všech aspektech reklamy na internetu. Pokrývá témata od mediálního plánování, word of mouth, brandingu až po search marketing, affiliate marketing či e-mailing. Tento server se především zaměřuje na texty, které mají vzdělávat.

Duct Tape Marketing (www.ducttapemarketing.com

John Jantsch a jeho blog je oceňován jako „Best Small Business Marketing Blog“. V poslední době píše nejčastěji o sociálních sítích, ale najdete zde i řadu zajímavých článků z dalších rozvíjejících se oblastí internetového marketingu.

Seth Godin (https://sethgodin.typepad.com/)

Seth Godin, autor řady úspěšných knih jako Všichni marketéři jsou lháři, také píše velmi populární blog o marketingu a podnikání. Godin je považován za geniálního marketéra a jeho příspěvky na blogu inspirují k hlubšímu zamyšlení.

Web Marketing Pilgrim (www.marketingpilgrim.com)

Web Marketing Pilgrim se zabývá novinkami z oblasti search marketingu, blogování, sociálních médií a dalších témat internetového marketingu. Na tomto webu se spíš dozvíte, co se děje. Edukativní texty zde moc nehledejte.

John Bell (johnbell.type­pad.com/weblog)

John Bell, ředitel „digitálního“ týmu v Ogilvy PR a speaker na konferencích, píše na svém blogu postřehy ze světa digitálních médií. Aktuálně se nejvíc věnuje sociálním sítím – Facebooku a Twitteru.

Marketing Sherpa (www.marketingsherpa.com)

Zajímavý zdroj informací se zaměřuje především na případové studie a analýzu dat. Ročně také vydají desítky rozhovorů nebo rešerší studií jiných výzkumných agentur. Rozesílají pravidelný týdenní newsletter.

Marketing Vox (www.marketingvox.com)

Novinky a trendy se snaží zachycovat „hlas online marketingu“. Obsahuje denní zpravodajství z oboru včetně analýz situace. Magazín se specializuje na zadavatele online reklamy a server obsahuje stovky článků, ve kterých lze velmi dobře vyhledávat.

Visibility Magazine (www.visibilitymagazine.com)

Visibility Magazine má v podtitulu slogan „magazín pro internetové strategie“. Obsahuje názory, recenze nových produktů a služeb, žebříčky nejlepších agentur z oboru SEM a rozhovory s jejich řediteli.

Top 150 blogů o marketingu (adage.com/po­wer150/)

V žebříčku časopisu AdAge najdete nejen některé námi doporučené zdroje, ale celkem 150 top blogů o marketingu. Třeba i mezi nimi najdete další inspiraci pro své marketingové aktivity.

Podívejte se na ostatní články ze seriálu Nejzajímavější zdroje Nechte se opět inspirovat přesně za týden. Představíme vám nejzajímavější zdroje v oboru PPC reklamy.

Autorem článku je Michal Krutiš.

 • David N.
  09. 06. 2009 / 13:56

  Zdravím, John má adresu „podnikanivusa.com“ nikoliv „.cz“.

 • Michal Krutiš
  09. 06. 2009 / 14:08

  [2] Díky Davide, opraveno.

 • Broněk
  03. 06. 2017 / 07:58

  Ahoj, nedávno jsem na toto téma sepsal článek na blogu, kde uvádím takový menší „rozcestník“ ČR/SK online marketingových zdrojů (včetně blogu H1) – https://www.bronislavmarketing.cz/…ti-sledovat/ tak třeba se někomu bude hodit :)

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.