Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Nejzajímavější zdroje o Facebooku

Pro každého, kdo se snaží o zviditelnění či propagaci na Facebooku, je nutné, aby se neustále udržoval v obraze co do sledování novinek a trendů na této sociální síti. Poslední díl našeho seriálu Nejzajímavější zdroje proto věnujeme právě Facebooku.Facebook expanduje nejen, co se týče uživatelů, ale i funkčnosti, využitelnosti platformy pro tvorbu aplikací a možností komunikace, propagace a sdílení. On-line zdroje informací, které poskytují využitelné know-how pro marketingové a obchodní využití této sociální sítě, zatím v češtině moc nenajdete. Představíme vám proto především prameny v angličtině.

Oficiální zdroje Facebooku

Facebook Developer Wiki (https://wiki.developers.facebook.com/…hp/Main_Page) Jste-li vývojářem, právě tyto stránky by pro vás mohly být to pravé. Technický tým Facebooku zde souhrnně prezentuje nejdůležitější informace pro tvorbu aplikací a zákonitosti Facebook Platform. Na Facebook Developer Wiki se také dostaneme z jiného oficiálního zdroje Facebooku: Facebook developers (https://developers.facebook.com/) Je to jakýsi informační rozcestník pro vývojáře. Např. se dozvíte, jak vytvořit aplikaci, můžete prozkoumat fórum, získáte základní informace o Facebook Connect, novinky týkající se platformy, či přehled o dostupných projektech Open Source na Facebooku. Facebook založil několik stránek – veřejných profilů, jejichž fanoušci jsou informováni o publikovaných novinkách, které se týkají jejich konkrétního zaměření. V případě Facebook Developers se staňte fanouškem stránek Facebook Connect a Facebook Platform. Zaměřujete-li se víc na marketing, nechte se informovat o novinkách prostřednictvím následujících stránek: Facebook Marketing Solutions (www.facebook.com/marketing) pravidelně aktualizuje informace o novinkách, inspirativních profilech a stránkách na FB, radí jak získávat nové příznivce na FB, nebo jakým zajímavým obsahem obohatit svůj veřejný profil. Facebook for Influencers (www.facebook.com/influencers) radí v tom, jak komunikovat s publikem na Facebooku a jak se prezentovat, odkazuje na úspěšně se rozvíjející stránky na Facebooku. Facebook Pages / Public Profiles (www.facebook.com/FacebookPages) zatím nepříliš často informuje hlavně o nových či rozšířených funkcích stránky, využitelnosti statistik a všeobecně radí s vylepšením prezentace na veřejných profilech. Non-Profits on Facebook(www.facebook.com/nonprofits) poskytuje doporučení a inspiraci pro propagaci neziskových organizací a projektů.

Nezávislé zahraniční zdroje

AllFacebook (www.allfacebook.com) Na blogu Nicka O’Neilla najdeme jak všeobecné novinky z dění kolem této sociální sítě, tak informace využitelné marketéry či developery. AllFacebook mimo jiné nabízí statistiky nejpopulárnějších stránek na Facebooku, nebo statistiky nejpoužívanějších aplikací. Novinky od AllFacebook můžete sledovat i na jejich stránce na Facebooku. Mashable (www.mashable.com) Mashable je dalším zajímavým zdrojem novinek kolem Facebooku ale i mnoha dalších sociálních sítí a médií. Nabízí stovky článků o Facebooku, jako např. případové studie a odkazy na inspirativní stránky na Facebooku, tipy na zlepšení propagace a komunikace, informace o novinkách technického i lehce bulvárního charakteru, užitečné přehledy aplikací využitelných pro propagaci, step-by-step návody atp. CheckFacebook (www.checkfacebook.com) Pokud hledáte statistiky z pohledu demografie uživatelů Facebooku, pak běžte na CheckFacebook. Aktualizace dat generovaných tímto nástrojem má podle našich zkušeností menší zpoždění, ovšem i tak jsou čísla vypovídající a důvěryhodná. InsideFacebook (www.insidefacebook.com) Na tomto blogu pravidelně vycházejí odborné a inspirativní články jak pro marketéry, tak pro developery. InsideFacebook také nabízí ke koupi několik publikací pro marketing na Facebooku. Projít si můžete i zajímavé demograficky zaměřené statistiky, bohužel se však týkají hlavně USA. Z dlouhé řady anglických zdrojů jmenujme ještě další servery s odbornými informacemi. Výběr jsme omezili právě na téma Facebook: TechCrunch (www.techcrun­ch.com) Marketing Pilgrim (www.marketin­gpilgrim.com) MarketingProfs (www.marketin­gprofs.com) comScore (www.comscore­.com)

Něco málo v češtině

fb1 (www.fb1.cz) Na tomto zatím nepříliš často aktualizovaném blogu stojí za povšimnutí případová studie MS v hokeji 2009 na Facebooku. Emag (www.emag.cz) Na víc technologicky orientovaném on-line magazínu Emag vycházejí čas od času články související s Facebookem. Několik příspěvků přínosných pro marketéry a správce stránek vyšlo také na našem blogu, v následujících týdnech můžete samozřejmě očekávat další. Znáte-li další hodnotné informační zdroje know-how kolem Facebooku a propagace v sociálních sítích, budeme rádi, když se s námi také podělíte. Zajímají vás i další obory internetového podnikání? Přečtěte si předcházející díly seriálu o nejzajímavějších zdrojích.

Autorem článku je Michaela Vorlová. 

 • Rival
  14. 07. 2009 / 12:15

  Pro programátory, kteří si chtějí vytvořit vlastní Facebook aplikaci krok za krokem – https://blog.rival.cz/…ni-aplikace/

 • Pavel
  10. 09. 2009 / 23:36

  Blog věnovaný převážně programování aplikací pro Facebook.com https://www.facebook-cz.eu/

 • Lucie Oravcová
  03. 12. 2009 / 18:53

  Ahoj, mám dotaz, omylem jsem dala na hlavní stránce facebooku skrýt a teď se mi nezobrazují novinky ani žádné příspěvky od kamarádů z aplikace farm ville, kterou jsem omylem skryla. Jak to můžu vrátit zpět. Nebo mi prosím pošlete nějaký kontakt, kde bych mohla napsat. Díky Kuliška

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.