Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Listopadová poslední středa o konverzních schopnostech webu

Listopadová poslední středa byla věnována aktuálnímu tématu optimalizace konverzních schopností webu za pomoci nástrojů, které jsou v poslední době na vzestupu a které nabízejí zajímavé výstupy. Vedle konzultantů H1.cz se přišli zejména provozovatelé e-shopů, pro které je využití těchto nástrojů asi nejzajímavější.

V úvodní přednášce Petr Havlík doporučil, jak při hledání a odstraňování problematických míst na webu postupovat. Prezentace samotná pak byla zaměřena především na představení jednotlivých nástrojů i dalších způsobů, jak získat užitečná data o návštěvnících webu.

Prezentace tedy pokryla tyto okruhy:

  • Obecně doporučovaný postup hledání problematických míst na webu a jejich nápravy,
  • kategorizace nástrojů, které lze pro získání kvalitativních dat využít,
  • popis a příklady výstupů z těchto nástrojů,
  • Zajímavosti ze světa optimalizace.
Součástí prezentace bylo několik kvizo­vých otázek, na kterých jsme mj. otestovali přesnost nástroje Attention Wizzard.

Live-testing

Listopadová poslední středa byla díky účastníkům velmi interaktivní. Po prezentaci jsme se na popud jednoho z účastníků pustili do hodnocení jeho e-shopu. Web jsme promítli na projektor a společně jsme zkusili projít objednávkovým procesem. Stejným způsobem jsme následně vyzkoušeli několik dalších webů a odhalené chyby (např. nevhodná podoba košíku, nepřehledná navigace apod.) jsme doplňovali ukázkovými příklady implementace.

Během tohoto „uživatelského testování“ jsme probrali řadu drobných nedostatků, což se stalo velmi hodnotným feedbackem pro všechny zúčastněné. V řadě případů byla některá problematická místa trochu sporná a rozvinula se kolem nich zajímavá debata. Vždy jsme se ale nakonec shodli na určitém řešení, které by v případě daného webu přispělo ke zlepšení.

Poslední středa se tedy protáhla, nikdo z přítomných si ale nestěžoval, spíš naopak. Zapojení účastníků se osvědčilo a určitě bychom jej chtěli příště zopakovat.

Připomínáme, že prosincová Poslední středa se nekoná. Lednové téma ještě není vypsáno a zveřejníme jej na začátku roku.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.