Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Klienti z pekla

V H1.cz děláme internetový marketing a poradenství již téměř šest let a setkali jsme se s nejrůznějšími klienty. Naše poslední zkušenosti jsou ale víc než alarmující a cítíme jako naši společenskou povinnost podělit se o ně s nejširší veřejností, dokud je čas.

[caption id=„attachmen­t_4977“ align=„aligncenter“ width=„480“ caption=„Halloween v H1.cz“]Halloween v H1.cz[/caption]

Někdy nepříjemného klienta poznáte už na úvodní schůzce. Během té osudné jsme pochopili, že dotčená firma má zájem o jakýsi netradiční marketing . Klienty zajímalo například, zda dokážeme na sociálních sítích cílit Facebook Ads na nepoužívané profily a získávat tak mrtvé duše. Na doporučení našich konzultantů začít psát ke svému webu také blog odpověděli, že už mají desítky mrtvých blogů. A trvali na tom, že v rámci linkbuildingu budeme mezi weby převádět link blood, žádný link juice!

I přes úvodní podivné pocity jsme se ale s radostí pustili do práce a spustili PPC kampaně na klientem zvolené fráze „dýně online“, „mozky praha levně“ a „malé děti k sežrání“.

Klient byl poměrně iniciativní a nebál se zkoušet nové věci. Když jsme nedoporučili vytvořit profil na sociální síti MySpace, protože našim konzultantům připadala dávno mrtvá, jako by zástupkyni klienta zasvítily oči: „No práááááááávě,“ zachraptěla.

Poslední kapkou ale byly problémy s webovou analytikou. Klienta zklamalo, že prý Google Analytics nejdou dost do hloubky! Nabízeli jsme, že zjistíme velikost rozlišení obrazovky pravidelných návštěvníků stránek, klienta ale zajímala jen velikost hlavy a adresa. Rozhodli jsme spolupráci s firmou ukončit.

Tehdy teprve přišla skutečná hrůza a děs. Klient nejen odmítal odstoupit od smlouvy, ale dokonce odmítal opustit budovu. Začal strkat prsty do klávesnice našeho nejstatečnějšího obchodníka, kterému pak dokonce odhlásil z prohlížeče Google account! Podle IT je to navždycky…

Když jsme to viděli, raději teď stále pro klienta pracujeme. Daří se nám přivádět solidní návštěvnost na frázi „brains“. A to i přesto, že kolegů každý den nějak ubývá… Ti, co zůstali, mlčí a vypadají všichni velmi bledě. Už dlouhé dny se nikdo z H1.cz nechecknul mimo budovu.

Ale klient je nyní spokojen, říká, že jsme ty nejlepší mozky a už dnes pro nás chystá velký raut!

Krásný Halloween i vám!

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.