Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Jak inzerovat s českým eshopem na Heureka.sk a vydělat

Přečtěte si, jak jsme s aplikací Ordelogy Translate pomohli internetové lékárně expandovat na slovenský trh. Zvýšili jsme počet objednávek a rostly i tržby.

Jak inzerovat s českým e-shopem na Heureka.sk a vydělat

V minulém roce jsme navázali úspěšnou spolupráci s klientem provozujícím internetovou lékárnu. Po optimalizaci inzerce v českých zbožových srovnávačích byl klient spokojený a požádal nás o pomoc při expanzi na slovenský trh.

Na Heureka.sk i s českým e-shopem

Heureka.sk patří mezi TOP 10 webů z hlediska návštěvnosti na Slovensku. Měsíčně ji navštíví 2 miliony uživatelů a slovenským vyhledávačům zboží jednoznačně kraluje. Při expanzi do zahraničí je díky podobnosti českému online obchodování logickým krokem.

Klientův e-shop bohužel neměl slovenskou mutaci webu. Pro inzerci na Heureka.sk používal český feed s cenami uvedenými v eurech. To pro výkon inzerce není ideální a zároveň je takové nastavení v rozporu s pravidly Heureky.

Vydejte se s aplikací Ordelogy Translate do zahraničí

I přes znalost nevýhod, které absence jazykové mutace e-shopu může mít, jsme ve slovenské Heurece viděli potenciál pro růst.

Prvním úkolem bylo zajistit překlad feedu do slovenštiny, včetně jeho pravidelné aktualizace. Klient však postrádal technické možnosti, jak překlad a aktualizaci zařídit.

Naštěstí v tu dobu ohlásilo Mergado spuštění nové aplikace Ordelogy Translate pro automatický překlad XML feedů.

Ordelogy Translate využívá pro překlad dat externí služby překladačů Google Translate nebo DeepL.

V současné době jde o nejlepší strojový překlad na trhu a to až do 24 jazyků. Vše probíhá automaticky přes Mergado,který zajišťu je i aktuálnost dat ve feedu.

Ve spolupráci s klientem jsme propojili jeho stávající účet na DeepL s Ordelogy Translate a po pár krocích úvodního nastavení aplikace jsme mohli spustit první překlad feedu do slovenštiny.

Po jeho dokončení jsme vložili slovenskou verzi feedu do Heureky a pustili se do optimalizace nastavení inzerce.

Jaké to klientovi přineslo výsledky?

Změny se projevily velmi rychle. Meziměsíční nárůst v návštěvnosti i obratu byl dvojnásobný. Pokračovali jsme v další optimalizaci a zapojili pokročilejší biddingové strategie.

Výkon kampaně nadále rostl a i v letních měsících se nám růst podařilo udržet – počet objednávek meziročně vzrostl o 27 %, tržby se zvýšily o 15 %.  Splnili jsme i cílové PNO.

Náklady na překlad feedu

Jistě vás zajímá, jaká byla výsledná cena na překlad feedu. Odhadnout ji je ale složitější. Náklady se odvíjí nejen od toho, který překladač si zvolíte, ale i podle počtu překládaných znaků ve feedu.

K odhadu přibližné ceny vám pomůže například  statistické pravidlo, které je v aplikaci k dispozici.

V našem konkrétním případě šlo o feed o cca 12 tisících položkách. Za prvotní překlad klient zaplatil 98 EUR.

Výhodou aplikace je především to, že v dalších měsících klient platí už jen za překlad nových položek ve feedu. Často se ale vejde do měsíčního kreditu, který DeepL i Google Translate poskytují.

Jediným stálým nákladem je platba samotné aplikace. Vychází na 486 Kč za měsíc.. Výhodou ale je, že  na bezplatné vyzkoušení appky máte 30 dnů..

Vyzkoušejte si Ordelogy Translate na vlastní kůži…teda e-shopu

Ordelogy Translate je skvělá aplikace pro efektivní expanzi na zahraniční trhy. Úvodní nastavení je sice trochu náročnější, ale v našem případě se vyplatilo. Díky Mergadu můžeme feed ve slovenštině použít i pro další srovnávače zboží na zahraničním trhu.

Také podpora týmu ze strany Ordelogy Translate je velmi rychlá a přínosná.

Chcete si Ordelogy Translate také vyzkoušet, ale přijde vám to složité? Nebo na správu zbožových srovnávačů nemáte čas? Kontaktujte nás! Společně najdeme řešení.

 

 

Autor na Google+: Jana Nováková
RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.