Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Há Jedničky na 1/2maratonu

V sobotu 28. března se uskutečnil další ročník nejpopulárnějšího masového běhu v ČR. V rámci Hervis 1/2maratonu se centrem Prahy prohnalo více než 5 tisíc běžců. H1.cz měla na trati hned 4 zástupce, kteří se zúčastnili firemní štafety. A vedli si náramně dobře. O naší přípravě se můžete dočíst v předchozím článku, kde najdete také stručné profily jednotlivých běžců. Jak tedy probíhala naše běžecká premiéra? Sraz týmu H1.cz byl naplánován na jedenáctou před Rudolfinem, kde bylo hlavní zázemí závodu. Do samotného startu závodu, který byl plánován na pravé poledne, tedy bylo dost času. U všech běžců proběhla obligátní příprava v podobě návštěvy převlékáren, připevnění startovních čísel a trocha společná meditace završené konzumací proteinových tyčinek.

Nechybělo ani focení – loga H1čky zaujala dokonce i pana prezidenta Václava Klause, který nelenil a ihned přispěchal s prosbou, zda-li by se s námi mohl vyfotit ;-).

Ukázalo se, že zájemců o focení bylo více… zejména ze strany turistů a my jsme nakonec měli co dělat, abychom samotný start stihli.

Zájemců o focení bylo docela dost ;-)

První běžkyně štafety Eliška Hutníková vše bravurně zvládla a po výstřelu pistole nasadila optimální tempo (tj. takové, aby po celý svůj úsek běžela po boku Jendy Čenského). Druhá v pořadí byla Mirka Škardová, která přebírala kolík v Libni. Mirku také čekal 5 km úsek končící v ulici Na Příkopech. Tam již byl připravený Michal Pařízek, který měl na starosti dopravit štafetový kolík na poslední předávku v Podolí. Do cíle pak už jen zbývalo něco málo přes 6 km a bylo úkolem Petra Havlíka zdolat je pokud možno v co nejkratším čase. Toť ve zkrátce průběh závodu ;-).

Běžci H1.cz

Oficiální časy jednotlivých běžců byly následující:

7851 – HUTNÍKOVÁ ELIŠKA 0.30.52 7852 – ŠKARDOVÁ MIRKA 0.26.27 7853 – PAŘÍZEK MICHAL 0.23.57 7854 – HAVLÍK PETR 0.30.18

Konečný čas tedy v souhrnu dělá 1:51:34. To stačilo k tomu, abychom získali krásné 111. místo. Vzhledem k tomu, že celkový počet týmů byl 184, prostor pro zlepšení by se určitě našel, ale jako premiéra to rozhodně není špatný výsledek. Interní diskuse navíc naznačily, že účast na podobných akcích se v blízké budoucnosti bude s velkou pravděpodobností opakovat. Lze tak očekávat, že H1.cz začne krom předních pozich ve vyhledávačích atakovat i přední pozice ve výsledkových listinách.

Z pozice kapitána, která byla přidělena díky mé volbě běžet poslední úsek, bych rád všem členům štafety i fanouškům poděkoval za účast na sobotní akci. Jednohlasně jsem se shodli, že se ve všech ohledech vydařila perfektně.

vitezove

Neměli bychom opomenout tipovací soutěž, která byla vyhlášena. Výhercem se stal Jiří Tvrdek, který přestřelil o pouhé (!) 2 vteřiny. Jirkovi se ozveme a o slavnostním předání ceny budeme informovat.

• Marek Prokop
    30. 03. 2009 / 18:51

Já bych Jirkovi Tvrdkovi žádnou cenu nedával. Dvě vteřiny! Tak hrubě nás podceňovat. Fuj! Vyhrát by měl Evžen Rejfíř, který tipoval 1:30:00.

• Jiří Tvrdek
    30. 03. 2009 / 22:32

To je jinak, za takový přesný odhad bych si zasloužil ještě něco navíc! Dovedl bych si představit třeba bahenní zápas sličných zaměstnankyň H1 v plavkách. Ale možná bych se spokojil i s duem Dedouch-Prokop, aspoň by byla sranda :)