Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Ukažte svou firmu na Flickru

Celosvětově na Flickru lidé sdílí kolem 4 miliard fotek. Firmy ho v Česku zatím ale příliš nevyužívají. Flickr přitom může velmi dobře doplnit vaše aktivity na ostatních sociálních sítích.

Vaše vizitka

Přes Flickr nesmíte prodávat. Pravidla ale neporušíte, pokud se váš profil nebude až nápadně podobat e-shopu. Můžete přidávat fotky produktů, fotky z konferencí a veřejných akcí, kterých se účastníte. Ukažte své kanceláře i spokojené zaměstnance. Fotky můžete doplnit nejen popiskem, ale i odkazem na váš web. Pokud budete mít placený účet, získáte i statistiky, takže můžete sledovat oblíbenost fotek, které vkládáte.

Fotky můžete zveřejňovat i pod autorskoprávní licencí Creative Commons. Zvyšujete si tím šance, že vaši fotku někdo převezme a odkáže na vás. Pokud nemáte příliš vlastního obsahu, můžete do svých oblíbených položek ukládat fotky ostatních uživatelů a firem. Takto svůj účet a případně i vlastní web nejen obohatíte, ale také vyjádříte, co jako firma podporujete.

Ukázka alba - kanceláře H1.cz

SEO hračka

Marek Prokop ve svém Open Monday již mluvil o využití Flickru pro SEO. Díky vhodným názvům, popiskům a tagům můžete své fotky protlačit ve vyhledávačích vysoko. Dostanete se tak na lepší pozice než konkurence, případně odstraníte nepříliš kladné ohlasy na vaše služby. Z Flickru můžete získat velké množství zpětných odkazů a navíc tu skvěle funguje linkbaiting.

Vztahy s partnery i zákazníky

Stejně jako v ostatních sítích, i na Flickru můžete s ostatními uživateli jednoduše komunikovat. Najděte podobně zaměřené firmy, nebo vaši cílovou skupinu. Navazujte vztahy, komentujte uživatelům fotky, nebo si je přidávejte mezi oblíbené. Uživatelé, které si spřátelíte, budou mít vaše nově přidané fotografie a materiály zobrazeny na své titulce čímž zvýšíte váš zásah. Zapojit se můžete také do různých skupin. Pokud nabízíte speciální produkt, založte si vlastní skupinu, kam uživatelé budou moci nahrávat fotky, kde hlavní roli hraje vaše značka a produkt.

Fotobanka

Flickr dal fotografům možnost publikovat své fotky pod licencemi Creative Commons. Díky tomu je možné najít milióny krásných fotek i pro komerční využití a využít Flickr jako fotobanku. Fotky lze získat i přímým oslovením autora, pokud svoje dílo pod žádnou z licencí nenabízí. Pokročilé vyhledávání fotek pod licencí Creative commons

Flickr a ostatní komunitní sítě

Tato komunitní síť není zaměřena tolik na jednotlivce, ale na samotný obsah (fotky, video). Pokud hledáte úložiště fotek, Flickr vám poslouží jako příjemná on-line galerie. Pokud již máte firemní stránku na Facebooku, můžete k ní pomocí aplikace My Flickr fotky připojit. Statistika v rámci placeného účtu - graf a hlavní tabulka

Kdo na Flickru nejvíce zazáří

Váhat by neměli hlavně podnikatelé operující v zahraničí a všichni, kdo mají spoustu pěkného materiálu, který zatím nijak nevyužívají. Klasickým příkladem jsou firmy věnující se cestovnímu ruchu, gastronomii, designu a prodeji módy. Jako PR nástroj Flickr ocení i konzultační společnosti, pořadatelé konferencí a festivalů. Firmy, které nemohou poskytovat tolik fotografického materiálu, mohou přidávat videa, grafy, mapy, tabulky i různé statistiky. To vše nachází na Flickru uplatnění. Nenechte tedy ležet svůj obsah jen tak na firemním disku, ukažte ho světu a možná budete hodně překvapeni, jaký to bude mít dopad. H1.cz Flickr aktivně využívá a náš profil se stále plní. A co vy? Jste na Flickru aktivní, nebo o tom teprve začínáte uvažovat?

Autorem článku je Lucie Habartová. 

 • Martin
  20. 10. 2009 / 20:41

  Díky za článek. My Twitter čerstvě máme a zatím se rozkoukáváme – https://www.flickr.com/photos/sovanet

 • Vlastimil Vávrů
  22. 10. 2009 / 21:41

  Flickr používáme v našem novém projektu www.cockovnik.cz. Exportujeme tam schválené fotky od uživatelů – https://www.flickr.com/…s/cockovnik/

 • nikdenis
  26. 10. 2009 / 14:07

  Takových nových možnosti propagace, zatím mam co dělat abych našel fanoušky na facebooku =)))

 • Michal Aichinger
  09. 11. 2009 / 23:06

  Jak se na Flickr jako firma registrujete? Si jako jmeno date H1. a prijmeni cz? Nebo je v tom nejaky jiny figl a muze ten ucet spravovat vic lidi s ruznymi yahoo ucty/emaily?

 • Lucie Habartová
  10. 11. 2009 / 11:19

  [4] H1.cz je naše first name. Účet můžete spravovat i z více Yahoo účtů, my to spravujeme jen z jednoho.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.