Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Dostali jsme se mezi první certifikované specialisty na Heureku. Jak to probíhalo a co jsme museli zvládnout?

Heureka je pro českého zákazníka i online marketéra dobře známá platforma. Největší srovnávač cen se ale nedávno se rozhodl vyjít vstříc i poptávce svých klientů a začít vychovávat specialisty. Ti mají být majitelům e-shopů schopni pomoct s inzercí a podpořit výkon jejich kampaní probíhajících na Heurece. A protože není v silách firmy takovou službu svým zákazníkům dodat z interních zdrojů, přišli s nápadem ověřovat kvalifikaci odborníků, kteří s Heurekou pracují. Strategii rozdělili na dvě úrovně – pro ty, kteří se cítí jistí v kramflecích, připravili pravidelně se konající zkoušku zakončenou certifikátem. Ti ostatní mají šanci se na ni připravit v rámci celodenního kurzu.

Jasně, že jsme se do toho rozhodli jít co nejrychleji a 21. března jsme si místo vítání jara sedli do lavic. Protože s Heurekou pracujeme denně, přišlo nám dostatečné připravit se na test jen samostudiem, což se nakonec ukázalo jako docela funkční strategie. Příprava nám zabrala průměrně okolo pěti hodin. Určitě doporučujeme pečlivě si pročíst nápovědu Heureky a aktivně si projít i administrátorské rozhraní. Přestože test probíhá kompletně offline, dostanete i otázky týkající se reálné správy kampaní. Bude jich na vás čekat celkem čtyřicet a připravte se na to, že část z nich bude taky otevřených. U těch uzavřených se pak navíc může stát, že budou mít víc možností správných odpovědí, u čehož se můžete trochu zapotit. Samotný test totiž trvá přesně čtyřicet minut, což dělá jen minutu na jednu otázku. A samozřejmě, když si řeknete, že „tohle tam určitě nedají“, můžete si vsadit, že přesně na to se vás v testu zeptají.

Po hodině jsme byli venku. Na výsledky a certifikáty jsme čekali jen tři dny. A teď se jimi můžeme chlubit další dva roky. Přejeme hodně zdaru všem ostatním, kteří do toho půjdou, určitě to stojí za to. Zvlášť proto, že je certifikát vázaný na konkrétní jméno, a to vám nikdo nevezme :)

Zajímá vás ještě více informací? Najdete je na těchto odkazech:
https://certifikace.heureka.cz/
https://certifikace.heureka.cz/…ani-partneri 

Autorkou článku je Jana Nováková.

  • Petra Mikulášková
    06. 04. 2016 / 20:08

    Foto z certifikačního testu, stejně tak přípravného kurzu jarní sezony 2016 je k dispozici na mém blogu https://www.petramikulaskova.cz/…eureky-2016/.

    Mimo jiné tam jsou i data o úspěšnosti. Přece jen, ti co šli na jistotu přímo na test, byli méně úspěšní. Tak gratuluji ke složení :-)

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.