Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

Buďte aktivní na LinkedInu - Proč mít vlastně na LinkedInu profil

Sociální sítě se již staly, ať chceme nebo nechceme, nedílnou součástí našich životů. Na některých trávíme čas s přáteli, někde sledujeme influencery a na některých můžeme naopak budovat svoji kariéru.

Zastavme se v dnešním článku u té poslední možnosti. Ano, budeme si povídat o sociální platformě LinkedIn a o tom, proč byste na ní jako uživatelé rozhodně neměli chybět!

LinkedIn vznikl v roce 2003 původně jako online životopis. Dnes na LinkedInu najdete kolem 2 milionů českých a přes 660 tisíc slovenských uživatelů a vedle vašich „sívíček“ zde můžete provádět spoustu dalších aktivit, které vám mohou pomoci ve vaší kariéře. Pojďme si tedy říct, proč byste tu měli mít svůj osobní profil také vy.

Představíte se světu

LinkedIn je skvělé místo pro vaši osobní prezentaci. Představení vašich schopností, znalostí, zkušeností nebo úspěchů. Můžete se zde propojovat s ostatními, zveřejňovat vlastní příspěvky nebo reagovat na ostatní. A zároveň být v kontaktu s těmi správnými lidmi.

TIP: Konkrétní rady a návod, jak na LinkedInu osobně uspět a třeba se i „prodat“, získáte na Vítkově Školení Linkedin: Osobní profil na 120 %.
 

Získávání kontaktů

Pojďme navázat na předchozí bod. LinkedIn totiž slouží jako efektivní adresář vašich kontaktů. Ať už obnovujete kontakty z minulosti, propojujete se s aktuálními kolegy nebo si vyhledáváte uživatele, kteří by vám mohli být prospěšní do budoucna.

Na LinkedInu totiž můžete poznat a propojit se se spoustou zajímavých lidí, ať už z Česka nebo ze zahraničí. A nikdy nevíte, kdy vám tyto kontakty pomohou při vašem podnikání nebo kariéře. A věřte, že pomůžou!

Vzdělávání a rozvoj

LinkedIn také částečně slouží a funguje jako vzdělávací platforma. Ať už ve formě „LinkedIn Learning“, portálu, kde najdete řadu vzdělávacích webinářů na rozličná témata, tak samozřejmě ve formě inspirace od lidí a stránek, které sledujete.

Na LinkedInu aktuálně firmy i jednotlivci pořádají různé online workshopy a školení, což je další možnost, jak se něco nového dozvědět a naučit.

Nové příležitosti, nové výzvy

Nejen náboráři a lidé z HR stále více častěji používají LinkedIn jako nástroj pro akvizici nových talentů do své firmy. Cestou vypisování volných pozic a inzerátů, aktivního vyhledávání, a hlavně oslovování potenciálních vhodných kandidátů.

Některé firmy dnes dokonce nové pracovní pozice vypisují už pouze na LinkedInu. A tak vám může třeba i uniknout nějaká životní příležitost, pokud na LinkedInu také nejste aktivní. Věřte tomu, že dříve nebo později se vám s nabídkou práce jistě někdo ozve.

Nejen k tomu je ale nutné mít váš osobní profil na LinkedInu správně vytvořený a vyplněný. Jak na to, si povíme v dalším článku.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.