Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Firemní weblog poradenské společnosti H1.cz

Zobrazit všechny články
Zpět

4+1 aplikace, díky kterým na Instagramu zazáříte

Založením instagramového profilu nic nekončí. Naopak. Vše tím teprve začíná. Pokud se chcete dostat do instagramového povědomí, musíte svému profilu věnovat potřebnou péči. Přinášíme vám tipy na vychytané aplikace, které vám to usnadní a za jejichž stažení nezaplatíte ani korunu.

Ne vždy vyjde fotka dle vašich představ. Moc ostré světlo, špatné pozadí… Vše se ale dá na výsledné fotografii upravit. Máte dvě možnosti. Buď fotku upravíte přímo v základních funkcích, které Instagram nabízí, nebo můžete využít aplikace. Úplně na začátku si ale stanovte, jak chcete, aby vaše fotografie vypadaly. Mají být světlé, ostré či černobílé? Tímto se poté doporučujeme řídit. A teď už k samotným aplikacím.

Adobe Photoshop Lightroom: rychle upraví světlo a barvy

Aplikace, se kterou zvládnete hotová kouzla! Lightroom totiž nabízí širokou škálu možností – od úpravy jasu a kontrastu přes automatickou úpravu fotky až po zvýraznění detailů. Dá se tedy říct, že si dobře vystačíte i jen s jedinou aplikací.

Instagram

Snapseed: odebere z fotky nezvaného souseda nebo vymaže pozadí

Když chcete na fotce upravovat pouze některé její části, neexistuje pro to lepší aplikace než právě Snapseed. Zesvětlit fotografii můžete pomocí funkce „štětec“, vymazat nehodící se pozadí naopak pomocí „čištění“. Filtry tu navíc můžete používat i selektivně.

Facetune: online korektor odstraní nedokonalosti pleti

Pokud vám fotku kazí například nevzhledný pupínek nebo rozmazaná rtěnka, neznamená to, že ji nemůžete použít. S aplikací Facetune pupínek snadno zamaskujete a rtěnku z brady odstraníte. Ale opatrně, nic se nesmí přehánět. Nezapomínejte na to, že vaši sledující ocení autentické fotky, takže na zeštíhlování postavy či změnu barvy očí raději rychle zapomeňte.

TIP: Budete si instagramový profil teprve zakládat? Přečtěte si náš článek Firemní Instagram – kde ho vzít a jak s ním (ne)pracovat.

Colorama: snadno vytvoří krásně prosluněné snímky

Také jste si někdy lámali hlavu nad tím, jak se lidem povede zachytit ty krásné sluneční paprsky, které fotku doslova rozzáří? Pokud jste si mysleli, že je to dobrým načasováním a jejich šikovností, potěšíme vás. Tyhle sluneční paprsky totiž hravě zvládá aplikace Colorama. Můžete si dokonce nastavit jejich intenzitu a vzhled. Avšak pozor, abyste to s nimi nepřehnali. Méně je často více.

Planoly: naplánuje a zveřejní fotky za vás

S touto chytrou aplikací si můžete rozplánovat svůj Instagram do puntíku. Jednoduše si tam nahrajete všechny fotky, které máte v plánu přidat na svůj profil. Poté si je můžete rozvrhnout tak, aby vám hezky ladily ve feedu. Následně k nim připíšete komentáře, přidáte hashtagy a vše uložíte. Pak už jen stačí vybrat datum a čas, kdy se má fotka uploadovat a je to! Nemusíte každý den myslet na to, jakou fotku zrovna přidat a co k ní napsat.

Instagram a šikovné aplikace

Chcete se dozvědět víc? Přijďte k nám na školení Instagramu.

 

Autorkou článku je Tereza Doležalová.

RSS feed komentářů k tomuto článku
RSS feed komentářů ke všem článkům(nebude zveřejněn)Položky označené * jsou povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.